MUMINKOMANIA

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Muminkomania”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 1 kwietnia 2011 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Muminków.

Etap I pisemny – 7 kwietnia 2011r., etap II ustny – 14 kwietnia 2011r. godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

Regulamin konkursu czytelniczego

„Muminkomania”

I.

Organizator konkursu :

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach,

ul. Reymonta 33,

tel. 46-832-47-94;

e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

II.

Cele konkursu :

1. Popularyzacja twórczości Tove Jansson.
  2. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci.
  3. Kształtowanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz rozwijanie wyobraźni oraz umiejętność wypowiedzi plastycznej.
  4. Nawiązywanie współpracy między biblioteką a szkołami naszego miasta.
  5. Rozwijanie uzdolnień plastycznych i interpretacyjnych.

III.

Termin:

1. Etap pisemny konkursu  odbędzie się  7 kwietnia 2011 r. o godzinie 10.00 w Filii nr 2 MBP, ul. Reymonta 33.
  2. Eliminacje ustne i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2011r o godz. 10.00 w Filii nr 2 MBP.
  3. Udział w konkursie prosimy zgłaszać do 1 kwietnia 2011r. do organizatora konkursu.

IV.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs adresowany jest do  uczniów klas II- IV szkół podstawowych.
  2. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do organizatora konkursu ilustracji do wybranego utworu Tove Jansson (wykonanej dowolną techniką o formacie A4 – co będzie traktowane jako „karta zgłoszeniowa” do udziału w konkursie. Do pracy należy dołączyć dane uczestnika, tzn.: imię, nazwisko, klasę, szkołę. Pracę będą eksponowane również w formie wystawy.
  3. Uczestnicy zobowiązani są do znajomości twórczości Tove Jansson (wykaz podany na końcu regulaminu).
  4. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach:

a)      ELIMINACJE PISEMNE: uczestnicy konkursu powinni udzielić odpowiedzi na przygotowane zestawy 20 pytań.

10 uczestników, którzy uzyskają największą liczbą punktów przejdzie do  kolejnego etapu.

b)  ELIMINACJE USTNE: uczestnicy odpowiadać będą na 5 pytań z wylosowanego zestawu. Punkty

zdobyte w eliminacjach pisemnych nie będą brane pod uwagę.

W przypadku, gdy kilku uczestników uzyska tę samą ilość punktów, odpowiedzą oni na pytania

z dodatkowych zestawów.

V.

Nagrody:

Komisje wyłonią zdobywców I, II, i III miejsca, którzy otrzymają nagrody specjalne oraz dyplomy. Za zajęcie IV-X miejsca przyznane będą wyróżnienia. Najlepsza praca plastyczna zostanie uhonorowana nagrodą specjalną.

VI.

Uwagi końcowe:

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w dniu imprezy.

Informacje: www.mbp.skierniewice.pl

e_mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

tel: 46-832-47-94

Bibliografia:

Opowiadania z Doliny Muminków

● Małe trolle i duża powódź

● Tatuś Muminka i morze

● W Dolinie Muminków