SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2011 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Max Cegielski, właściwie Maksymilian Cegielski, pisarz, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, podróżnik. Członek kolektywu muzycznego „Masala Sound System”. Obecnie współpracuje z kanałem TVP Kultura, gdzie m.in. prowadzi i współtworzy cykl „Korzenie”.

Jako Grodyński publikował wiersze w „Decentrum sztuki” i opowiadania w bruLionie. Jego felietony ukazywały się w czasopismach „Dziennik” i „Metropol”. Prowadził rubrykę muzyczną w magazynie „Elle”. Pisał też do „Gazety Wyborczej” (m.in. relacje z Pakistanu), „Newsweeka”, „Machiny”, „Fluidu”, „City Magazine Warszawa”, „Tygodnika Powszechnego” i „Pulsu Świata”.

Po podróży do Indii napisał pierwszą powieść Masala (2002), w późniejszym okresie ukazały się następne książki jego autorstwa: Apokalipso (2004), Pijani bogiem (2007), Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu (2009).