Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
listopada

4 listopada 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Pisarz opowiadał o powstawaniu książek i warsztacie pisarskim. Dzieci miały okazję do wysłuchania fragmentów książek w interpretacji gościa z użyciem różnych rekwizytów np. budzika. Mali czytelnicy mieli do autora mnóstwo pytań, na które odpowiadał z ogromną cierpliwością oraz dowcipem.

Kazimierz Szymeczko urodził się 1965 r. w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Był nauczycielem i doradcą szkolnych bibliotek. Laureat konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Autor książek: Historia Polski w opowieściach, Zemsta budzika, Opowiastki domowe, Pościg za czarną Hondą, Fałszerze w sieci, Kłopoty komendanta Roka,  Święty w kapeluszu, Milion w pięć dni, Tajemnica jednej nocy.

Radka Trestikova
Osiem