Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Noc w bibliotece "Świat baśni Księcia Mandara"
9
listopada

18 listopada 2011 r. od godz. 18.00 do 21.00 Oddział dla Dzieci i Filia Nr 1 MBP zapraszają na „Noc w Bibliotece”. Będzie to magiczna impreza zatytułowana „Świat  baśni Księcia Mandara”. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8 – 11 lat, każde w stroju baśniowym. Najpiękniejszy, najbardziej pomysłowy strój zostanie nagrodzony.

Prowadzący imprezę, opowie dzieciom o celu swego przybycia, o tym, że krąży po świecie na swym cudownym, latającym dywanie i umila dzieciom życie opowiadaniem o pięknej, baśniowej krainie, leżącej daleko, daleko tam gdzie wschodzi słońce.Będą zagadki, nauka tańców indyjskich, konkursy i zgaduj-zgadule, zagadki, anegdoty, odnajdywanie ukrytych „skarbów”. Wszystko to na tle tajemniczej i nastrojowej muzyki hinduskiej.

 

Mandar S. Purandare urodził się w Pune w Indiach. Od najmłodszych lat kochał scenę, grywał w sztukach i filmach dla dzieci. Teatr zawsze odgrywał istotna role w jego życiu. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Ze swoją grupa teatralną odbył tournee w Niemczech. Tam też pracował jako tłumacz.

Od czterech lat mieszka w Polsce wraz z żoną i dwójką dzieci. Pracuje jako lektor Hindi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Można go także zobaczyć na scenie Teatru Nowego w Poznaniu. Interesuje się literaturą i malarstwem, jego pasja jest także muzyka, gra na kilku instrumentach indyjskich. Wielokrotnie uczestniczył w pokazach i prelekcjach dotyczących kultury Indii, jest zapraszany do szkół i świetlic.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze