Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 13 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Koszmarnego Karolka.

Regulamin konkursu czytelniczego „Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni”

I. Organizator konkursu :

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach,
ul. Reymonta 33,
tel. (46) 832-47-94,
e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

II. Cele konkursu :

1. Popularyzacja twórczości Franceski  Simon.
  2. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci.
  3. Kształtowanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz rozwijanie wyobraźni oraz umiejętność wypowiedzi plastycznej.
  4. Nawiązywanie współpracy między biblioteką a szkołami naszego miasta.
  5. Rozwijanie uzdolnień plastycznych i interpretacyjnych.

III. Termin:

1. Etap pisemny konkursu  odbędzie się 19 kwietnia 2012 r. o godzinie 10.00 w Filii nr 2 MBP, ul. Reymonta 33.
  2. Eliminacje ustne i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2012r o godz. 10.00 w Filii nr 2 MBP.
  3. Udział w konkursie prosimy zgłaszać do 13 kwietnia 2012r. do organizatora konkursu.

IV.  Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs adresowany jest do  uczniów klas II- IV skierniewickich szkół podstawowych.

1. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do organizatora konkursu ilustracji do wybranego utworu (wykonanej dowolną techniką o formacie A4) – co będzie traktowane jako „karta zgłoszeniowa” do udziału w konkursie. Do pracy należy dołączyć dane uczestnika, tzn.: imię, nazwisko, klasę, szkołę. Prace będą eksponowane również w formie wystawy.
  2. Uczestnicy zobowiązani są do znajomości twórczości Franceski Simon (wykaz podany na końcu regulaminu).
  3. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach:

a) ELIMINACJE PISEMNE: uczestnicy konkursu powinni udzielić odpowiedzi na przygotowane zestawy 20 pytań. 10 uczestników, którzy uzyskają największą liczbą punktów przejdzie do  kolejnego etapu.

b) ELIMINACJE USTNE: uczestnicy odpowiadać będą na 3 pytania z wylosowanego zestawu. Punkty zdobyte w eliminacjach pisemnych nie będą brane pod uwagę. W przypadku, gdy kilku uczestników uzyska tę samą ilość punktów, odpowiedzą oni na pytania z dodatkowych zestawów.

V.  Nagrody:

Komisje wyłonią zdobywców I, II, i III miejsca, którzy otrzymają nagrody specjalne oraz dyplomy. Za zajęcie IV-X miejsca przyznane będą wyróżnienia. Najlepsza praca plastyczna zostanie uhonorowana nagrodą specjalną.

VI. Uwagi końcowe:

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w dniu imprezy.

Informacje :www.mbp.skierniewice.pl
e - mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl