Wiosna z Akapit Press

23 marca 2012 r.  w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się spotkania z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press.
Wydawnictwo zaprosiło naszą bibliotekę do współorganizowania akcji „Wiosna z Akapit Press” polegającej na bezpłatnych spotkaniach wydawcy z młodymi czytelnikami, w dwóch grupach wiekowych: z dziećmi z klas 1-3 i 4-6 oraz z młodzieżą 13+.

Przedstawiciele wydawnictwa pani Natalia Talarek i pan Piotr Wrąbel zapoznali dzieci i młodzież z procesem powstawania książki. Ponadto w trakcie literackich spotkań z młodzieżą odbyły się projekcje slajdów prezentujących książki w sekcjach tematycznych (bezpieczny internet, problem anoreksji, jak zostać pisarzem/blogerem, eurosieroty, spotkania z wampirami, perypetie z duchami).
Spotkaniom towarzyszył kiermasz książek wydawnictwa Akapit Press.