Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Z poezją przez wieki
11
maja

18 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się poetycka noc w bibliotece. W wędrówkę „Z poezją przez wieki” zabrali nas: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, doskonały interpretator poezji. Na saksofonie grał wybitny jazzman Piotr Baron. Na zakończenie wypuściliśmy skierki do nieba w barwach miasta: niebieskie, żółte i białe.

Włodzimierz Galicki

Pomysłodawca, szef artystyczny i od 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi. Od 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, sam czytający poezję, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji.

Teresa Makarska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracowała w teatrach: Bałtyckim Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie – Słupsku i Powszechnym w Łodzi. Obecnie pracuje w Teatrze Nowym.

Piotr Baron

Saksofonista, kompozytor i pedagog. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi i zagranicznymi jazzmanami, m.in.: Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Bo Stiefem, Jasperem Van’t Hofem, Alem Porcino, Billy Harper, David Murray’em, Kevinem Mahogany i wielu innymi. Nagrał dotąd ponad 60 płyt.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze