Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Magiczna księga
1
czerwca

30 maja 2012 r. w Filii nr 2 MBP wystąpili aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa Alicja Górecka i Jarosław Rodzaj. Goście zaprezentowali dzieciom z Przedszkola nr 10 i nr 3 przedstawienie „Magiczna księga”, którego bohaterowie wędrowali przez świat baśni. Aktorzy poprzez grę na żywo i utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu, umożliwiającego udział widzów w widowisku, wyzwolili w dzieciach emocje. Brawom nie było końca.

„Magiczna księga”

 

Czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie? W czasach, gdy dzieci maja powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i internetu ,coraz rzadziej sięgają po książki. Wydaje im się to nudnym zajęciem, nie wnoszącym nic ciekawego w ich życie. A przecież czytanie książek pobudza wyobraźnie i chęć poznawania świata, co jest bardzo ważne zwłaszcza u najmłodszych. Pragniemy Państwu zaprezentować bajkę, która w wesoły i przystępny sposób ma pokazać młodym ludziom, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

 

Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych, jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złej czarownicy. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa  Magiczną Księgę Baśni przed złym czarodziejem.  Gdyby Księga wpadła w jej ręce mogłaby pozmieniać treść wszystkich bajek. Podczas spaceru króliczek odnajduje księgę a ponieważ strasznie się nudzi, postanawia zobaczyć, co w niej się znajduje. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek, które po kolei z coraz większym zainteresowaniem czyta. W ten sposób poznaje historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chce przeczytać następna bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która  wróciła po swoją  księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księga, ale oddaje ją czarodziejce, po czym postanawia udać się do biblioteki.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze