Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Skierniewice moje miasto
16
maja

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał ph. „Skierniewice moje  miasto”.
We wszystkich placówka MBP odbyły się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”, prowadzone przez plastyka Annę. Zaprosiliśmy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Znani skierniewiczanie czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni” Prowadzone były zajęcia plastyczne i warsztaty. Wszystkim spotkaniom towarzyszyło wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz mini-quizów związanych ze Skierniewicami.

Zaprosiliśmy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. We wszystkich placówka MBP odbyły się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”. Podczas warsztatów prowadzonych przez plastyka Annę Pokorę dzieci i młodzież szkicowały piórkiem i lawowały akwarelą skierniewickie kamieniczki.

Znani skierniewiczanie czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni” (Leszek Trębski – Prezydent Miasta Skierniewice, Beata Jabłońska – I zastępca Prezydenta Miasta, Andrzej Malka - radny Rady Miasta Skierniewice, Joanna Młynarczyk-dziennikarz„Głosu Skierniewic i Okolicy”, Dominika Dawidowicz-aktorka, spikerka radia RSC, Stefania Szczechowicz - pracownik Poczty Polskiej, Paweł Legięcki - nauczyciel plastyki, Wiesława Maciejak, autorka książki Tak było w Skierniewicach, Sebastian Ziombski – kominiarz, Krzysztof Durnej – strażnik leśny.

Prowadzone były zajęcia plastyczne i warsztaty edukacyjne prowadzone przez  Wiesławę Maciejak, autorką książki „Tak była w Skierniewicach” oraz odbędzie się spotkanie z Marianem Grochowskim, znanym skierniewickim malarzem.    

Wszystkim spotkaniom towarzyszyło wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz mini-quizów związanych ze Skierniewicami.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze