Skierniewicki Budżet Obywatelski dla MBP w Skierniewicach
września

Jeśli chcesz bezpłatnie korzystać z dostępu do najnowszych książek elektronicznych, głosuj na pozycję 5 w Budżecie Obywatelskim 2020 (projekt ogólnomiejski). Głosowanie od 2 do 13 września

Skierniewiczanie czytają ebooki bez limitu
Zadanie będzie polegać na bezpłatnym dostępie do platformy oferującej 50 000 ebooków i audiobooków. Platforma ta umożliwia korzystanie z nowych i różnych wydawnictw cyfrowych w formie abonamentu dla dużych grup czytelniczych. Katalog ebooków jest stale uzupełniany, bo 90 % nowości wydawniczych publikuje się równocześnie w wersji drukowanej i elektronicznej. Pakiet umożliwia przeczytanie  500 000 stron, czyli ok.  1 850 książek drukowanych średniej objętości. Realizacja projektu umożliwi skierniewiczanom czytanie najnowszej literatury bez ograniczeń, w dowolnie wybranym miejscu i czasie, na tablecie, smartfonie, komputerze lub czytniku.

Więcej na www.skierniewice.eu

Wernisaż wystawy Danuty Wieczorek w MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Danuty Wieczorek "Czytać pismo chmur. Linoryty barwne 1991-2004". Czekamy 26 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 przy Mszczonowskiej 43 a.

Wakacje w MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w  Skierniewicach zaprasza na zajęcia w placówkach dziecięcych:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z projektem #międzynami (dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Kto badał funkcjonowanie małych grup i zmiany postaw.

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl
Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

maja

28 maja 2019 r. Czytelnia główna MBP (ul. Mszczonowska 43 a) będzie czynna do godz. 12.00.

sierpnia

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 19 sierpnia zmarła nasza droga Koleżanka Dorota Kindel - wieloletni pracownik biblioteki. Uroczystości pogrzebowe odbędą sie 21 sierpnia o godz. 10.00 w Kaplicy Cmentarnej pw. Wszystkich Świętych przy ul. Strobowskiej 19.

Zmiana godzin pracy MBP w Skierniewicach
czerwca

Godziny otwarcia placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta w Skierniewicach w okresie wakacyjnym: od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

Spotkanie z psychoterapeutkami Agnieszką Ancerowicz i Moniką Kwiecińską w MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z psychoterapeutkami Agnieszką Ancerowicz i Moniką Kwiecińską "Dobre relacje z innymi zaczynają się od dobrej relacji z samym sobą. Podstawowy fitness psychofizyczny - uczucia / oddech / uważność".

Czekamy 14 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje:

Wpożyczalnia gówna i Czytelnia główna (ul. Mszczonowska 43 a), Filia nr 1 (ul. Szarych Szeregów 6) i Filia nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60) będą nieczynne 31 maja i 1 czerwca 2019 r.

maja

23 maja 2019 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.

Magdalena Witkiewicz