Spokojnej Wielkiejnocy :)
kwietnia

Życzymy Państwu wiosennej nadziei:) Będzie dobrze!

60 000 darmowych ebooków dla Czytelników
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków.

Uwaga!
marca

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Skierniewice w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne w dniach 12-27 marca. W tym okresie opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane.

Spotkanie z dietetyczką w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Karoliną Maciejewską "Informacje na opakowaniach żywności – dobry zwyczaj, zawsze czytaj". Czekamy 12 lutego o godz. 18 przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Markiem Veithem w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Markiem Veithem, promujące jego najnowszy tom wierszy „Czas przemijania”. Zapraszamy 28 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Uwaga!
marca

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek.

E-booki Legimi w MBP w Skierniewicach
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Prosimy wchodzić do bazy przez baner zamieszczony przy BIP.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

Czytelnik otrzymuje 1 kod miesięcznie. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało – w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do Legimi przez 30 dni.

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego "Skierniewiczanie czytają e-booki bez limitu".

Popołudnie z poezją i gitarą w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wieczór z poezją i gitarą „A co jest poezja” w interpretacji Doroty Koman. Na gitarze towarzyszyć będzie Paweł Stępnik.
Zapraszamy 4 marca 2020 r. o godz. 18.00 do Filii nr 4 MBP przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Warsztaty decoupage w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
lutego

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na warsztaty decoupage "Serce dla ciebie". Zapraszamy 1 lutego 2020 r. o godz.13.00 do Filii nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60).

Na warsztaty zapraszamy dorosłych i dorosłych z dziećmi :) Obowiązują zapisy; prosimy o kontakt z biblioteką: 46 880 92 99.

Spotkanie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem, promujące jego książkę "Symfonia życia".

Czekamy 17 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Radka Trestikova
Osiem