Skumbrie w tomacie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji „Skumbrie w tomacie”. Usłyszymy poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktora Teatru Nowego Dymitra Hołówki i Włodzimierza Galickiego, autora scenariuszy. Na klarnecie zagra Artur Modrzejewski.
Spotkanie odbędzie się 27 listopada  2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowska 43a. Wstęp wolny.

Włodzimierz Galicki - od 30 lat popularyzuje poezję, przygotowuje młodzież do konkursów recytatorskich, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji.

Dymitr Hołówko - absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Zagrał m. in. w serialach: „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Determinator” i  „Czas honoru” oraz w filmach: „Ucieczka z kina Wolność”, „Katyń” i „Historia Kowalskich”. Obecnie pracuje w Teatrze Nowym w Łodzi.

Artur  Modrzejewski  -  klarnecista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, laureat licznych nagród. Współpracuje m.in. z łódzkim Teatrem Muzycznym i Filharmonią Łódzką.