Prus i matematyka - zmiana terminu zgłoszeń na konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Historyczne m. st. Warszawy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie matematycznym „Prus i matematyka”. Zgłoszenia szkół, które chcą wziąć udział w konkursie będą przyjmowane drogą elektroniczną  (e-mail: lo.prus.skierniewice@interia.eu) do 15 stycznia 2013 r. Regulamin konkursu i zadania, z którymi uczniom przyjdzie się zmagać zamieszczone są na wspomnianej już stronie internetowej www.loprus.pl w zakładce „Konkurs matematyczny”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta
W 2012 r. powołujemy do życia pierwszy  skierniewicki konkurs matematyczny, który będzie popularyzować matematykę nauczaną współcześnie oraz upowszechniać wiedzę
o matematyce nauczanej w czasach młodości Bolesława Prusa. Przypomnimy zadania
z „Algebry” z 1859 r. oraz zadania, które Prus rozwiązywał już jako dorosły człowiek, zamieszczane w czasopiśmie „Wędrowiec”. Warto pamiętać o tym, że  patron skierniewickiego Liceum Ogólnokształcącego - Bolesław Prus to nie tylko literat, ale również niespełniony matematyk.
Chcemy popularyzować wiedzę matematyczną, kształtować posługiwanie się językiem matematycznym. Poszukujemy nowych i skutecznych rozwiązań w pracy z uczniem uzdolnionym. Promujemy również wiedzę o Bolesławie Prusie i epoce, w której żył.
Konkurs będzie organizowany corocznie i ogłaszany na stronie internetowej
LO im. B. Prusa (www.loprus.pl). Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Skierniewic i okolic. Zgłoszenia szkół, które chcą wziąć udział w konkursie będą przyjmowane drogą elektroniczną  (e-mail: lo.prus.skierniewice@interia.eu) do końca listopada 2012 r. Regulamin konkursu i zadania, z którymi uczniom przyjdzie się zmagać zamieszczone są na wspomnianej już stronie internetowej www.loprus.pl w zakładce „Konkurs matematyczny”
Patronat nad konkursem „Prus i matematyka” przyjął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski.