Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

W związku z włączeniem się Miejskiej Biblioteki Publicznej do obchodów 555-lecia nadania Skierniewicom praw miejskich placówka wydała album Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 roku zawierający pocztówki i fotografie dokumentujące życie mieszkańców w I połowie miasta i jego XX wieku, ze wstępem historyczki sztuki Marii Anackiej-Łyjak oraz Materiały do słownika historyczno-geograficznego miejscowości powiatu skierniewickiego od 1867 r. autorstwa dr. Jana Józefeckiego, dzieło pionierskie, nie mające do tej pory odpowiednika w historiografii regionalistycznej w Polsce. Biblioteka również zorganizowała i przeprowadziła liczne warsztaty: multimedialne, artystyczne i pisarskie dotyczące historii miasta i okolicy.
W konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” przyznano I nagrodę oraz trzy wyróżnienia.