Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach otrzymała  dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i sprzętu audiowizualnego do pracy z czytelnikiem.. Biblioteka otrzymała 100 000 zł na realizację zadania „A bibliotek@?” w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach otrzymała 100 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i sprzętu audiowizualnego do pracy z czytelnikiem.

W listopadzie 2012 r. Biblioteka wystąpiła z wnioskiem o wartości 166 000 zł pozwalającym na realizację zadania „A bibliotek@?” w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”. W marcu 2013 r. zaakceptowano wniosek lecz obniżono kwotę do 100 000 zł.

Pozyskane środki wykorzystamy na:
1. Wdrażanie nowoczesnych technologii poprzez:
    -  uzupełnienie zawartości bazy danych MBP do 100% (obecnie jest wprowadzonych
       93,88% zbiorów), co pozwoli na udostępnienie czytelnikom wszystkich opcji programu
       SOWA.
    -  zastosowanie w pracach bibliotecznych międzynarodowego formatu opisu książki
       MARC 21, stosowanego w Bibliotece Narodowej oraz największych bibliotekach
    -  uruchomienie komputerowej obsługi czytelników we wszystkich placówkach
       bibliotecznych w mieście, czyli zaproponowanie nowej oferty czytelnikowi, który
       dotychczas korzystał z tradycyjnego sposobu zapisu do biblioteki i wypożyczania
       książek.
2. Uatrakcyjnienie oferty kulturalnej:
    -  nowe możliwości prezentowania naszych osiągnięć oraz prowadzenie multimedialnych
       lekcji bibliotecznych i zajęć warsztatowych poprzez zakup sprzętu umożliwiającego
       wykonanie wspomnianych zadań.
    -  podniesienie poziomu świadczonych przez bibliotekę usług.