Zbrodnia na ekranie

23 kwietnia o godz. 20.30 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Hitchcock” (reż. Sacha Gervasi). Będzie to pierwszy film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”. Cena biletu 12 zł.
Patronat nad projektem „Biblioteka kryminału” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennik Łódzki, TV Skierniewice, RSC, portalu skierniewickie.pl i Nasze Miasto.

„Hichcock”, dramat biograficzny, reż. Sacha Gervasi, 2012 r.
Jest rok 1959. Na ekrany kin wchodzi właśnie thriller „Północ, północny zachód” Alfreda Hitchcocka (Anthony Hopkins). W jednej z gazet, obok pochlebnej recenzji, ukazuje się informacja, że reżyser wkrótce odejdzie na emeryturę. Żeby zaprzeczyć tym doniesieniom, twórca szuka scenariusza, dzięki któremu wróci na szczyty sławy. Decyduje się na ekranizację „Psychozy”, przerażającej powieści o prowadzącym motel seryjnym mordercy. Żona i współpracownica filmowca, Alma Reville (Helen Mirren), choć niezbyt przekonana do nowego projektu, zgadza się wziąć w nim udział. Studio nie daje się jednak namówić na realizację „Psychozy”, reżyser musi więc sam sfinansować swoje nowe dzieło. Sfrustrowany twórca oddaje się kolejnym nałogom i romansom...