Aktualności

Zbrodnia na ekranie

7 maja o godz. 20.15 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Uwikłanie” w reż. Jacka Bromskiego.Będzie to kolejny film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”.
Cena biletu 12 zł.
Patronat nad projektem „Biblioteka kryminału” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennik Łódzki, TV Skierniewice, RSC, portalu skierniewickie.pl i Nasze Miasto.

„Uwikłanie” – polski film kryminalny z 2011 roku w reżyserii Jacka Bromskiego, zrealizowany na motywach powieści o tym samym tytule. Zdjęcia do obrazu powstawały w Krakowie. Film był dedykowany Jackowi Moczydłowskiemu, zmarłemu w 2010 roku, wieloletniemu szefowi produkcji Studia Filmowego Zebra.
W rolach głównych zobaczymy: Maję Ostaszewską i Marka Bukowskiego (wracającego po przerwie na duży ekran), a także: Danutę Stenkę, Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza, Krzysztofa Globisza, Krzysztofa Stroińskiego, Piotra Adamczyka, Dorotę Segdę, Krzysztofa Pieczyńskiego, Adama Woronowicza. Autorem zdjęć jest Marcin Koszałka, operator, którego nie trzeba  przedstawiać, zwłaszcza po ukochanym przez publiczność  „Rewersie”. Producentem filmu jest Juliusz Machulski.
Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę?
Czy w pół-hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i uparta prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska) pochodzą z dwóch różnych światów, ale łączy ich namiętna przeszłość. Choć są jak ogień i woda będą musieli połączyć siły, żeby rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Para śledczych prowadząc najtrudniejsze w swoich karierach śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą… 
Zobacz sensacyjny thriller, który głośno mówi o tym, o czym strach rozmawiać nawet szeptem.