Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
28
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację zadania „Biblioteka kryminału”, realizując w ten sposób ministerialny program „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Orange dla bibliotek
21
marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach po raz kolejny bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”. Od Fundacji Orange pozyskaliśmy 11 880,34 zł, które przeznaczymy na edukację oraz popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki.

Elektroniczna karta biblioteczna
27
lutego

Od stycznia 2013 r. elektroniczna karta biblioteczna uprawnia
do korzystania z następujących placówek
Miejskiej Biblioteki Publicznej:
Biblioteki głównej mieszczącej się przy ul. Mszczonowskiej 43 a
oraz Filii nr 1 i Oddziału dla Dzieci mieszczących się
przy ul. Szarych Szeregów 6.

Darek Foks w Trójce
25
lutego

Wszystkich zainteresowanych najnowszą książką Darka Foksa Kebab Meister z radością informujemy, że będzie można jej posłuchać w radiowej Trójce od 25 lutego o godz. 20.50.

Kartki z poróży - pocztówki z kolekcji Jana Chlebnego
26
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy „Kartki z podróży  - pocztówki z kolekcji Jana Chlebnego”. Jan Chlebny (1949-2006) był historykiem, nauczycielem, kolekcjonerem pocztówek. Jego pasja kolekcjonerska dotyczyła w sposób szczególny pocztówek z regionu, czyli Łowicza, Skierniewic, Kutna i Gostynina. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

 

„Biblioteka kryminału” – konkurs
24
marca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza skierniewiczan do udziału w konkursie związanym z projektem „Biblioteka kryminału”. Od 2 kwietnia do 1 grudnia 2013 r. na stronie internetowej MBP będzie zamieszczane pytanie dotyczące literatury kryminalnej. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres bibliobus@mbp.skierniewice.pl do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej
28
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

Spotkanie z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską
26
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską, autorkami m.in. Zielonego trabanta, Zabójczego spadku uczuć,  Maga i diabła, Wisielca i księżyca. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorek. Zapraszamy 27 lutego o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Ferie w Bibliotece 2013
11
lutego

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58,zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00
Filia nr 4, ul. Berlinga 2, tel. 46 833 10 23, zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00

Prus i matematyka - zmiana terminu zgłoszeń na konkurs
15
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Historyczne m. st. Warszawy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie matematycznym „Prus i matematyka”. Zgłoszenia szkół, które chcą wziąć udział w konkursie będą przyjmowane drogą elektroniczną  (e-mail: lo.prus.skierniewice@interia.eu) do 15 stycznia 2013 r. Regulamin konkursu i zadania, z którymi uczniom przyjdzie się zmagać zamieszczone są na wspomnianej już stronie internetowej www.loprus.pl w zakładce „Konkurs matematyczny”

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze