Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Spotkanie z dietetyczką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
22
października

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Gałecką. Spotkanie odbędzie sie pod hasłem "Jak uchronić się przed cukrzycą". Zapraszamy 22 października 2019 r. o godz. 18.00 do Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Jakub Żulczyk w MBP w Skierniewicach
14
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skeirniewicach zaprasza na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, autorem elektryzującej powieści "Ślepnąc od świateł". Zapraszamy 14 października 2019 r. o godz.18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Spotkanie z dietetyczką w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
8
października

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Gałecką. Spotkanie odbędzie sie pod hasłem "Domowe sposoby wspomagania odporności". Zapraszamy 8 października 2019 r. o godz. 17.00 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Skierniewicki Budżet Obywatelski dla MBP w Skierniewicach
19
września

Szanowni Państwo, serdecznie dziekujemy za głosy oddane w budżecie obywatelskim na nasz projekt "Skierniewiczanie czytają ebooki bez limitu"!

Narodowe Czytanie 2019
7
września

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu 2019. Zapraszamy 7 września 2019 r. o godz. 16.00 do Muzeum Historycznego Skierniewic przy ul. Batorego 64 J.

Biblioteka włącza się do 8. edycji ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej. Fragmenty utworów czytać będą znani skierniewiczanie.

Uwaga!
15
października

Od 15 października 2019 r. Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (al. Niepodległości 4) będzie przyjmowała jedynie zwroty książek.

Palcówka jest likwidowana na mocy Uchwały Nr VII/52/2019 Rady Miasta Skierniewice z 25 kwietnia 2019 roku w sprawie zamiaru likwidacji Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

8. edycja "Papierówki" w MBP w Skierniewicach
10
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 8. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania inspirowanego baśnią "Kwiat paproci", czyli opowieścią o poszukiwaniu szczęścia.
Termin nadsyłania prac to 3 listopada 2019 r.

Spotkanie z Elżbietą Pietrzak w MBP w Skierniewicach
24
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z lokalną poetką Elżbietą Pietrzak.

Zapraszamy 24 września 2019 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wernisaż wystawy fotografii ze zbiorów Andrzeja Krysiaka "Skierniewiczanie w kampanii wrześniowej 1939 roku" w MBP w Skierniewicach
13
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii z archiwum Andrzeja Krysiaka "Skierniewiczanie w kampanii wrześniowej 1939 roku".

Zapraszamy 13 września 2019 r. o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a.

Skierniewicki Budżet Obywatelski dla MBP w Skierniewicach
2
września

Jeśli chcesz bezpłatnie korzystać z dostępu do najnowszych książek elektronicznych, głosuj na pozycję 5 w Budżecie Obywatelskim 2020 (projekt ogólnomiejski). Głosowanie od 2 do 13 września

Skierniewiczanie czytają ebooki bez limitu
Zadanie będzie polegać na bezpłatnym dostępie do platformy oferującej 50 000 ebooków i audiobooków. Platforma ta umożliwia korzystanie z nowych i różnych wydawnictw cyfrowych w formie abonamentu dla dużych grup czytelniczych. Katalog ebooków jest stale uzupełniany, bo 90 % nowości wydawniczych publikuje się równocześnie w wersji drukowanej i elektronicznej. Pakiet umożliwia przeczytanie  500 000 stron, czyli ok.  1 850 książek drukowanych średniej objętości. Realizacja projektu umożliwi skierniewiczanom czytanie najnowszej literatury bez ograniczeń, w dowolnie wybranym miejscu i czasie, na tablecie, smartfonie, komputerze lub czytniku.

 

Więcej na www.skierniewice.eu

Radka Trestikova
Osiem
Katarzyna Tubylewicz
Bardzo zimna wiosna
Anna Dziewit-Meller
Od jednego Lucypera
Anna Matwiejewa
Przełęcz Diatłowa. Tajemnica dziewięciorga
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę