Stanisław Romaniak (1948-2018)
czerwca

Ze smutkiem informujemy o śmierci Stanisława Romaniaka poety i rzeźbiarza.

Stanisław Romaniak (1948-2018)– pochodzący z Zakopanego poeta i rzeźbiarz; w 1978 roku przeprowadził się do Skierniewic, gdzie od 1987 r. prowadził galerię „Gazdówka”. Ostatnio mieszkał w Bobrownikach. Zadebiutował w 1967 roku na łamach krakowskiego tygodnika „Wieści”. Pierwszy indywidualny tomik poezji Otwarte drzwi trzeba zamknąć ukazał się w 1982 roku, od tego czasu opublikował piętnaście zbiorów wierszy, m. in. Listy do Moniki (1987), Wióry(1990), Rozmowy z ojcem (1993), ostatni tomik Cas wiyrchrowania został wydany w 2007 r.

Spotkanie z Urszulą Fedorowicz w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
maja

Filia nr 4 MBP w Skierniewicach i klub seniora "Rawka" zapraszają na spotkanie autorskie z rawianką Urszulą Fedorowicz.

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. o godz.17 w kompleksie sportowym przy ul.Trakcyjnej 1

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim i Jerzym Jarniewiczem w MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne "Bob Dylan - Czasy nadchodzą nowe" z Filipem Łobodzińskim i Jerzym Jarniewiczem.

Zapraszamy 9 maja o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Academica w MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.
Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych zbiorów z zasobów Biblioteki Narodowej. Pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji - monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne.
Zapraszamy do Czytelni MBP.
O szczegóły prosimy pytać bibliotekarzy.

Spotkanie z Sinišą Kasumoviciem w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z tłumaczem Sinišą Kasumoviciem.

Zapraszamy 10 kwietnia 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Gra miejska - zapraszamy! :)
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach gorąco zaprasza do udziału w grze miejskiej "W labiryncie natury”
Gra odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w godzinach 16.00-20.00
Do zabawy zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych
Drużyny można rejestrować do 31 maja 2018 r. we wszystkich placówkach MBP

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:)

Jak schudnąć zdrowo i długotrwale? Spotkanie z dietetyczkami w MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Karoliną Maciejewską i Justyną Mol "Jak schudnąć zdrowo i długotrwale".

Zapraszamy 15 maja 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem "(Do)wolność czytania". Zapraszamy w dniach 7-11 maja.

Wernisaż wystawy Roberta Jankowskiego w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Roberta Jankowskiego „Pejzaż ze słońcem”. Czekamy 24 kwietnia 2018 r. o godz. 18 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wieczór poetycki w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
kwietnia

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na wieczór poświęcony twórczości Zdzisława Jaskuły. Wiersze interpretować będzie Milena Lisiecka.

Zapraszamy 9 kwietnia 2018 r. o godz. 18 do Filii nr 4 MBP przy ul. Bohaterów Wsterplatte 60

Joanna Kuciel-Frydryszak
Służące do wszystkiego