Spotkanie autorskie z Darkiem Foksem
stycznia

Wydawnictwo Korporacja Ha!art, Młodzieżowe Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie Darka Foksa promujące jego nowe książki Kebab Meister i Liceum. Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 w galerii Młodzieżowego Centrum Kultury w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33.

Spotkanie z Arturem Andrusem
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Arturem Andrusem, artystą multimedialnym. Poetą, felietonistą, autorem tekstów piosenek, artystą kabaretowym, komentatorem „Szkła kontaktowego”. Autorem książek: Każdy szczyt ma swój Czubaszek, Blog osławiony między niewiastami, Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych. Podczas spotkania będzie można kupić książki autora. Zapraszamy 5 grudnia o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej  43a. fot. Jola Lipka

Spotkanie z księdzem Bonieckim
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, filarem Tygodnika Powszechnego, towarzyszem wielu podróży Jana Pawła II,  autorem licznych publikacji oraz autorytetem nie tylko dla katolików. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Rzadkowolska. Podczas spotkania będzie można kupić książki księdza Adama Bonieckiego. Zapraszamy 21 listopada o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej  43a. fot. Grażyna Makara

listopada

Miejska Biblioteka Publiczna, Izba Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszają na promocję książki dr. Jana Józefeckiego Materiały do słownika historyczno – geograficznego miejscowości powiatu skierniewickiego od 1867 r. Książka wydana została przy wsparciu Łódzkiego Domu Kultury w ramach projektu „Wydarzenia artystyczne oraz edukacja w instytucjach kultury”.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a, podczas którego autor będzie rozdawał swoją książkę.

Świąteczne inspiracje
października

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2012 r. do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4 (budynek CKU). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w siedzibie biblioteki 18 grudnia 2012 r. o godz.10.00.

XIV Zimowy Salon Sprzedaży
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę "XIV Zimowy Salon Sprzedaży" malarstwo, rysunek, grafika. Wystawa czynna jest od 7 do 30 grudnia 2012 r. w godzinach pracy biblioteki.
Prezentowane na wystawie obrazy można również zakupić.

Autorzy prac prezentowanych na „XIV Zimowym Salonie Sprzedaży”

Szymon ADAMCZEWSKI, Michał BERNAT, Jakub BŁAŻEWSKI, Daniel CYBULA, Dominika FEDEROWICZ, Marian GROCHOWSKI, Damian IDZIKOWSKI, Piotr KONDRAD, Bożena KUZIO-BILSKA, Jarosław LEWERA, Hanna ŁUCZAK, Stanisław ŁUCZAK, Monika MAC, Barbara GUZIK-OLSZYŃSKA, Agata OLSZYŃSKA, Zbigniew OSIŃSKI, Monika PAKUŁA Anna POKORA, Janusz RACZKIEWICZ, Krystyna RACZKIEWICZ, Szymon SOBCZAK, Małgorzata STEBART, Paulina TKACZ, Zdzisław WALTER, Agata WIECZOREK, Marlena WOJNICZ, Martyna WOLNA, Kacper ZAGDAN

Skumbrie w tomacie
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji „Skumbrie w tomacie”. Usłyszymy poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktora Teatru Nowego Dymitra Hołówki i Włodzimierza Galickiego, autora scenariuszy. Na klarnecie zagra Artur Modrzejewski.
Spotkanie odbędzie się 27 listopada  2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowska 43a. Wstęp wolny.

Konkurs - głosowanie internautów
listopada

W związku z całkowitą modernizacją strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej głosowanie internautów na prace w konkursie "Zdarzyło się w Skierniewicach" będzie możliwe od 22 listopada 2012 r.

MegaMatma uczy w bibliotece
listopada

Uczysz się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole średniej? A może szykujesz się na studia? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej i bezpłatnie skorzystaj z e-zasobów z matematyki. Firma MegaWiedza Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) prowadzą pilotażowy projekt „MegaMatma uczy w bibliotece”. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach znalazła się wśród beneficjentów projektu. MegaMatma dostępna na komputerach MBP to możliwość rozwiązywania testów i arkuszy maturalnych online, powtarzania materiału z poprzednich lat, przypomnienia wzorów i definicji.

Zapraszamy do naszych placówek.

Czytać każdy może!
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, portal skierniewickie.pl oraz Bank Crédit Agricole – Oddział Skierniewice  zapraszają do udziału w konkursie „Czytać każdy może!”. Zapraszamy dzieci i rodziców. Wystarczy narysować obrazek, dopisać hasło lub rymowankę i przynieść do nas.

Do wygrania książki, pamięci USB, piłka, portfel, koszulki i inne upominki.

Na prace czekamy do 19 listopada 2012 r.  do godziny 18.00 we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy