Spotkanie autorskie z Piotrem Pochuro
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z  Piotrem Pochuro, autorem wciągających kryminałów. Spotkanie odbędzie się 8 maja 2013 r., godz. 17.30, ul. Mszczonowska  43 a Podczas spotkania będzie można kupić książki autora.

Zbrodnia na ekranie
maja

7 maja o godz. 20.15 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Uwikłanie” w reż. Jacka Bromskiego.Będzie to kolejny film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”.
Cena biletu 12 zł.
Patronat nad projektem „Biblioteka kryminału” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennik Łódzki, TV Skierniewice, RSC, portalu skierniewickie.pl i Nasze Miasto.

maja

Zapraszamy do drugiej odsłony konkursu internetowego w ramach projektu "Biblioteka kryminału".

Proszę wymienić tytuły przynajmniej trzech powieści, których bohaterem jest Harry Hole.

Na odpowiedzi czekamy do 10 maja  2013 r. (bibliobus@mbp.skierniewice.pl).

Zwyciężczynią kwietniowej odsłony konkursu w ramach „Biblioteki kryminału” została Magdalena Pąśko.

Złoty Ekslibris dla MBP
kwietnia

Album Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach otrzymał Nagrodę Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej”.

Na ratunek Ziemi
kwietnia

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 12 kwietnia 2013 roku do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Morderstwo w eMBePie - konkurs
maja

Co zdarzyło się po wyjściu ofiary z wypożyczalni? Kto i dlaczego zaatakował? Kim była ofiara? Dlaczego morderca wybrał biblioteką na miejsce zbrodni?
Na te i inne pytania możecie Państwo udzielić informacji opisując krótko Waszą wersję zdarzeń.
Na wyjaśnienie scenki czekamy do 8 maja  pod adresem bibliobus@mbp.skierniewice  oraz na miejscu (na kartkach). Rozstrzygnięcie konkursu 10 maja o godz. 17.30 przed występem grupy Banana Perwers. Autor najlepszego wyjaśnienia otrzyma nagrodę.

Konkurs zorganizowany jest w ramach projektu Biblioteka Kryminału. Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice, RSC i portalu skierniewickie.pl

Tydzień Bibliotek
maja

Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Biblioteka kryminału” od 6 do 11 maja.
Podczas spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorami książek kryminalnych, specjalistami i ekspertami kryminalistyki, biegłym sądowym, policjantami będziemy tropić tajemnice zbrodni, dowiemy się co nieco o kryminalistyce, i w jaki sposób przyczynia się ona do ujęcia sprawców, zajrzymy do „walizki technika kryminalistycznego”, zobaczymy, jak zabezpiecza się odciski palców, spróbujemy skonfrontować pracę prawdziwego praskiego gliniarza z fikcją literacką i filmową.
Organizatorzy zapraszają na wielką gratkę dla miłośników kryminału i nie tylko!

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Zygmuntem Miłoszewskim, prozaikiem, felietonistą, autorem scenariuszy. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2013 r., godz. 17.30, ul. Mszczonowska  43 a Podczas spotkania będzie można kupić książki autora.

Zbrodnia na ekranie
kwietnia

23 kwietnia o godz. 20.30 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Hitchcock” (reż. Sacha Gervasi). Będzie to pierwszy film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”. Cena biletu 12 zł.

Darek Foks nominowany do Silesiusa
kwietnia

Tomik poetycki Liceum Darka Foksa został nominowany do prestiżowej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
Książkę wydano we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Centrum Kultury.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii