DZIEŃ GŁOŚNIEGO CZYTANIA W FILII NR 2 MBP
września

28 września 2012 r. z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 MBP gościła dzieci z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki wysłuchały bajki Wioletty Piaseckiej „Kluseczka”. Mali czytelnicy z uwagą słuchali opowieści, a następnie wykonali ilustrację do przeczytanego utworu. Spotkanie stało się również doskonałą okazją do zapoznania dzieci ze zbiorami Filii nr 2.

Papierowe maski w filii nr 4
sierpnia

2 sierpnia w Filii nr 4 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Papierowe maski”. Dzieci bardzo chętnie projektowały i wykonywał maski zwierząt, które później zabrały ze sobą.

Zabawy z piaskiem w filii nr 5
lipca

9 i 27 lipca w Filii nr 5 MBP dzieci z półkolonii organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 oraz mali skierniewiczanie wraz z rodzicami i babciami odwiedzili bibliotekę, by wziąć udział w kolejnym cyklu morskich zajęć plastycznych zatytułowanym „Zabawy z piaskiem”. Uczestnicy zajęć podczas wykonywania swoich prac wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.

Żyjące dno morskie w filii nr 5
lipca

11 i 17 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Żyjące dno morskie”. W zajęciach uczestniczyli młodzi czytelnicy biblioteki oraz dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5.  Tworzyli  oni makiety żyjącego dna morskiego. Do wykonania swoich prac użyli różnorodnych muszelek, ozdobnych kamieni, sztucznych roślin, raf koralowych  oraz miniaturek rybek własnoręcznie wcześniej wyciętych. Zajęcia cieszyły się wyjątkowym powodzeniem, a każda grupa pracowała ponad 2 godziny.

Zwierzęta sawanny w filii nr 2
lipca

10 lipca w Filii nr 2 MBP dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych przeniosły się na afrykańską sawannę. Rysowały obrazki o tematyce afrykańskiej oraz wykonywały figurki zwierząt zamieszkujących  gorącą Afrykę. W zajęciach uczestniczyli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

WAKACYJNE PODRÓŻE TE MAŁE I DUŻE W FILII NR 5
sierpnia

3 i 8 sierpnia w Filii nr 5 MBP mali czytelnicy uczestniczyli w kolejnych zajęciach plastycznych ph. „Wakacyjne podróże te małe i duże”. Podczas zajęć dzieci przenosiły swoje wakacyjne wspomnienia na karty papieru tworząc wspaniałe morskie obrazy.

Wariacje na temat Meksyku w filii nr 2
lipca

24 lipca w Filii nr 2 MBP dzieci przeniosły się do krainy kaktusów i sombrero. Podczas zajęć projektowały i wykonywały biżuterię inspirując się wzorami meksykańskimi. Uczestnikami zajęć byli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Kwiaty Meksyku w filii nr 2
lipca

26 lipca w lipca w Filii nr 2 MBP dzieci uczestniczące w zajęciach przeniosły się do pięknego Meksyku. Dzieci bardzo chętnie wykonywały kaktusy, tak charakterystyczne dla Meksyku kwiaty. Uczestnikami zajęć byli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Łańcuch krasnoludków w filii nr 4
lipca

12 lipca w Filii nr 4 MBP odbyły się zajęcia z papieroplastyki „Łańcuch krasnoludków”. Za pomocą kolorowego papieru i nożyczek dzieci przeniosły się w bajkowy świat krasnoludków tworząc łańcuch tych małych stworków.

Wesołe rybki w filii nr 5
lipca

4 i 10 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Wesołe rybki”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach oraz uczestnicy indywidualni wykonywali z płyt DVD  różnokolorowe rybki.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy