Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach otrzymała  dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i sprzętu audiowizualnego do pracy z czytelnikiem.. Biblioteka otrzymała 100 000 zł na realizację zadania „A bibliotek@?” w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Wernisaż wystawy "Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy „Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.” z kolekcji Andrzeja Piotrowskiego. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia  2013 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

„Biblioteka kryminału” – konkurs
marca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza skierniewiczan do udziału w konkursie związanym z projektem „Biblioteka kryminału”. Od 2 kwietnia do 1 grudnia 2013 r. na stronie internetowej MBP będzie zamieszczane pytanie dotyczące literatury kryminalnej. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres bibliobus@mbp.skierniewice.pl do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

Spotkanie z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską, autorkami m.in. Zielonego trabanta, Zabójczego spadku uczuć,  Maga i diabła, Wisielca i księżyca. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorek. Zapraszamy 27 lutego o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

„Biblioteka kryminału” – pytanie konkursowe
kwietnia

W związku ze spotkaniem autorskim z Zygmuntem Miłoszewskim, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 25 kwietnia 2013 r. pierwsze pytanie w naszym konkursie dotyczy jego twórczości.

Jak nazywa się prokurator, główny bohater powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie” i „Ziarno prawdy”?

Na odpowiedzi czekamy do 10 kwietnia 2013 r. (bibliobus@mbp.skierniewice.pl).

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację zadania „Biblioteka kryminału”, realizując w ten sposób ministerialny program „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Orange dla bibliotek
marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach po raz kolejny bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”. Od Fundacji Orange pozyskaliśmy 11 880,34 zł, które przeznaczymy na edukację oraz popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki.

Elektroniczna karta biblioteczna

Od stycznia 2013 r. elektroniczna karta biblioteczna uprawnia
do korzystania z następujących placówek
Miejskiej Biblioteki Publicznej:
Biblioteki głównej mieszczącej się przy ul. Mszczonowskiej 43 a
oraz Filii nr 1 i Oddziału dla Dzieci mieszczących się
przy ul. Szarych Szeregów 6.

Darek Foks w Trójce
lutego

Wszystkich zainteresowanych najnowszą książką Darka Foksa Kebab Meister z radością informujemy, że będzie można jej posłuchać w radiowej Trójce od 25 lutego o godz. 20.50.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii