Morskie stwory w filii nr 5
lipca

2 i 3 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Morskie stwory”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach wykonywały z kartonowych kolorowych kółek zwierzęta żyjące w wodzie: ryby, raki, foki i morsy.

Wakacje w bibliotece 2012
czerwca

Filia  Nr 2  -  ul. Reymonta 33 (MCK), tel. 46 832 47 94, zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz.10.00-12.00.

Filia  Nr 4  -  ul. Berlinga 2 (os. Rawka), tel. 46 833 10 23, zajęcia będą odbywały się w godz. 12.00-14.00.

Filia nr 5 - al. Niepodległości 4 (CKU), tel. 46 832 60 59, zajęcia będą odbywały się od godz. 10.00.

Oddział dla dzieci  -  ul. Szarych Szeregów 6 (os. Widok) – nieczynna z powodu skontrum księgozbioru

Wiosna z Akapit Press
czerwca

5 czerwca 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Natalią Talarek przedstawicielem wydawnictwa Akapit Press w ramach akcji „Wiosna z Akapitem”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I b i III a ze Szkoły Podstawowej nr 5. Pani Natalia Talarek wprowadził dzieci w tajniki pracy wydawnictwa, zapoznała z procesem powstawania książki. W formie prezentacji multimedialnej zabrał uczestników spotkania w podróż po książkach o przygodach  Amy oraz Daizy Star. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek wydawnictwa Akapit Press.

Magiczna księga
czerwca

30 maja 2012 r. w Filii nr 2 MBP wystąpili aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa Alicja Górecka i Jarosław Rodzaj. Goście zaprezentowali dzieciom z Przedszkola nr 10 i nr 3 przedstawienie „Magiczna księga”, którego bohaterowie wędrowali przez świat baśni. Aktorzy poprzez grę na żywo i utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu, umożliwiającego udział widzów w widowisku, wyzwolili w dzieciach emocje. Brawom nie było końca.

Skierniewice moje miasto
maja

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał ph. „Skierniewice moje  miasto”.
We wszystkich placówka MBP odbyły się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”, prowadzone przez plastyka Annę. Zaprosiliśmy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Znani skierniewiczanie czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni” Prowadzone były zajęcia plastyczne i warsztaty. Wszystkim spotkaniom towarzyszyło wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz mini-quizów związanych ze Skierniewicami.

Scontrum
czerwca

Od 2 do 31 lipca br. Wypożyczalnia Główna MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 23 do 27  lipca br. Czytelnia MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 1 do 31 sierpnia br. Oddział dla Dzieci MBP mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 6 będzie nieczynny z powodu scontrum księgozbioru.

czerwca

W okresie wakacyjnym (od 2 lipca do 31 sierpnia) następują zmiany godzin otwarcia wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Noc w bibliotece z piłką nożną
czerwca

31 maja 2012 r. w Oddziale dla Dzieci MBP i Filii nr 2 MBP odbyła się impreza pt. „Noc w bibliotece z piłką nożną”. Imprezę poprowadził Dariusz Rekosz, autor książki Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi. Były gry, konkursy, pokaz slajdów i wyśmienita zabawa. Podczas spotkania można było nabyć książki Dariusza Rokosza i zdobyć jego autograf.

Skierniewicka Noc Muzeów
maja

19 maja 2012 r. mieszkańcy Skierniewic licznie włączyli się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów zwiedzając wystawę „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Z poezją przez wieki
maja

18 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się poetycka noc w bibliotece. W wędrówkę „Z poezją przez wieki” zabrali nas: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, doskonały interpretator poezji. Na saksofonie grał wybitny jazzman Piotr Baron. Na zakończenie wypuściliśmy skierki do nieba w barwach miasta: niebieskie, żółte i białe.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy