MegaMatma uczy w bibliotece
listopada

Uczysz się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole średniej? A może szykujesz się na studia? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej i bezpłatnie skorzystaj z e-zasobów z matematyki. Firma MegaWiedza Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) prowadzą pilotażowy projekt „MegaMatma uczy w bibliotece”. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach znalazła się wśród beneficjentów projektu. MegaMatma dostępna na komputerach MBP to możliwość rozwiązywania testów i arkuszy maturalnych online, powtarzania materiału z poprzednich lat, przypomnienia wzorów i definicji.

Zapraszamy do naszych placówek.

Czytać każdy może!
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, portal skierniewickie.pl oraz Bank Crédit Agricole – Oddział Skierniewice  zapraszają do udziału w konkursie „Czytać każdy może!”. Zapraszamy dzieci i rodziców. Wystarczy narysować obrazek, dopisać hasło lub rymowankę i przynieść do nas.

Do wygrania książki, pamięci USB, piłka, portfel, koszulki i inne upominki.

Na prace czekamy do 19 listopada 2012 r.  do godziny 18.00 we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Król popu
października

25 października 2012 r. Filia nr 2 MBP gościła jedenastu finalistów konkursu muzycznego „Król Popu” poświęconego życiu i twórczości Michaela Jacksona. Laureaci zostali wyłonieni spośród 28 uczestników eliminacji pisemnych, które miały miejsce 18 października. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Zadaniem uczestników finału było odgadnięcie tytułów piętnastu fragmentów piosenek artysty.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
października

16 października 2012 r. w Filii nr 4 MBP i Filii nr 5 MBP odbyły się spotkania autorskie z Agnieszką Frączek, autorką wielu książek dla dzieci, doktorem nauk humanistycznych, językoznawcą, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 7 w Skierniewicach.

Autorka omawiała swoje wierszowane utwory często wplatając w nie zasady poprawnej wymowy. Na spotkaniu można było kupić książki autorki oraz zdobyć jej autograf.

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską
października

11 października 2012 r. w Filii nr 2 MBP upłynął pod znakiem muzyki i tańca za sprawą spotkania z Izabellą Klebańską, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.  W spotkaniu, które zorganizowano w ramach VI Festiwalu Puls Literatury - Region odbywającego się w tym roku ph. Puls wiersza, uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 8. Gość zabrał dzieci w podróż po świecie muzyki i dźwięków. Przedszkolaki miały także okazje przekonać się w praktyce: „jak tańczono przed wiekami”.

Świąteczne inspiracje
października

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2012 r. do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4 (budynek CKU). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w siedzibie biblioteki 18 grudnia 2012 r. o godz.10.00.

Papierówka - 1. edycja
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 1. edycję konkursu „Papierówka” ph.  „Zdarzyło się w Skierniewicach”. Zadaniem uczestników jest napisanie oryginalnej legendy lub baśni związanej ze Skierniewicami. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie skierniewickich szkół oraz dorośli mieszkańcy naszego miasta.

Termin nadsyłania prac do 16 listopada 2012 r.

Podsumowanie konkursu i wręczenie  nagród  nastąpi  8  grudnia  2012 r.  w siedzibie MBP przy  ul.  Mszczonowskiej  43 a o godz. 14.00

Zostanie przyznana nagroda internautów (na najlepsze prace, zamieszczone na

stronie internetowej www.mbp.skierniewice.pl, będzie można głosować od 19 do 30 listopada 2012 r.

Wyspy Owcze - na obrzeżach Europy
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Andrzejem Piotrowskim, autorem zdjęć prezentowanych na wystawie „Wyspy Owcze - na obrzeżach Europy”. Podczas spotkania odbędzie się prelekcja i pokaz slajdów z wyprawy na Wyspy Owcze. Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2012 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek
października

10 października w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Marią Czubaszek, satyrykiem, felietonistką, dziennikarką. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytamy! Licznie przybyli mieszkańcy Skierniewic wybuchali szczerym śmiechem słuchając opowieści Pani Marii. Jak sama mówi jest kobietą o "nienachalnej urodzie" i nikczemnym wzroście", dla której "jedzenie na czczo szkodzi". Każdy, kto ustawił się w długiej kolejce po autograf, Pani Maria Czubaszek wpisywała dedykacje z przesłaniem.

WYSPY OWCZE – NA OBRZEŻACH EUROPY
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Wyspy Owcze – na obrzeżach Europy”. Wystawa jest ekspozycją zdjęć i eksponatów pochodzących z wyprawy Andrzeja Piotrowskiego na Wyspy Owcze w 2011 r. Autor fotografii jest podróżnikiem, wykładową historii fotografii, autorem artykułów popularnonaukowych.

Wystawa czynna od 8 października do 30 listopada 2012 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii