Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Skierniewice moje miasto
30
kwietnia

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Skierniewice moje miasto”. Zapraszamy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. We wszystkich placówka MBP odbędą się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”. Podczas warsztatów prowadzonych przez plastyka Annę Pokorę dzieci i młodzież będą szkicować piórkiem i lawować akwarelą skierniewickie kamieniczki. Znani skierniewiczanie będą czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni”.

Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni
26
kwietnia

26 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu czytelniczego „Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni” poświęconego serii książek o przygodach Koszmarnego Karolka  i jego przyjaciół. Uczestnicy finału odpowiadali na wybrany  w drodze  losowania zestaw trzech pytań.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
24
kwietnia

24 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5  i Filii nr 2 MBP odbyły się spotkania autorskie z Wiesławem Drabiskiem, znanym autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach.

Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. - promocja książki
19
kwietnia

18 kwietnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się promocja książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Podczas spotkania prelekcję „Odchodzące krajobrazy” wygłosiła Maria Anacka-Łyjak, historyk sztuki, współautorka wstępu do albumu. Głos zabrali również Andrzej Kostusiak, skierniewicki kolekcjoner, Jacek Rutkowski, odpowiedzialny za opracowanie graficzne albumu oraz Andrzej Piotrowski, wykładowca historii fotografii i kolekcjoner.

Układ albumu omówiła i zilustrowała pokazem slajdów dyrektor Biblioteki Izabela Strączyńska.

Poznajemy historię naszego miasta
14
kwietnia

12 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Anną Majdą-Baranowską  w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Skierniewicom oraz wysłuchali historię naszego miasta. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących Skierniewic, o których dzieci usłyszały po raz pierwszy.

Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wiekuU
30
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty odzwierciedlające klimat Skierniewic z tego okresu. Materiały prezentowane na wystawie należą do mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel biblioteki i użyczyli swych pamiątek

Wystawa czynna od 7 maja do 31 sierpnia 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

 

Na ratunek Ziemi
25
kwietnia

25 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się finał dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI oraz gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku  oraz  rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników
20
kwietnia

19 marca 2012 r. Oddział dla Dzieci MBP rozpoczął cykl spotkań w ramach akcji „Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników”. Pierwsze spotkania były poświęcone bajce o Czerwonym Kapturku. W zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z osiedla Widok.

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
17
kwietnia

17 kwietnia 2012 r.  Filia nr 2 MBP uczciła Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej połączony z urodzinami Stanisława Jachowicza poety, bajkopisarza, pedagoga. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały najpopularniejszych utworów pisarza oraz rozwiązały krzyżówkę tematycznie z nimi związaną. Przedszkolaki szukały także błędów, które chochlik drukarski popełnił w tekście wiersza: „Chory kotek”.

Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.
10
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na promocję książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Podczas spotkania będzie można kupić album.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze