Skierniewice moje miasto
kwietnia

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Skierniewice moje miasto”. Zapraszamy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. We wszystkich placówka MBP odbędą się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”. Podczas warsztatów prowadzonych przez plastyka Annę Pokorę dzieci i młodzież będą szkicować piórkiem i lawować akwarelą skierniewickie kamieniczki. Znani skierniewiczanie będą czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni”.

Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni
kwietnia

26 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu czytelniczego „Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni” poświęconego serii książek o przygodach Koszmarnego Karolka  i jego przyjaciół. Uczestnicy finału odpowiadali na wybrany  w drodze  losowania zestaw trzech pytań.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
kwietnia

24 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5  i Filii nr 2 MBP odbyły się spotkania autorskie z Wiesławem Drabiskiem, znanym autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach.

Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. - promocja książki
kwietnia

18 kwietnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się promocja książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Podczas spotkania prelekcję „Odchodzące krajobrazy” wygłosiła Maria Anacka-Łyjak, historyk sztuki, współautorka wstępu do albumu. Głos zabrali również Andrzej Kostusiak, skierniewicki kolekcjoner, Jacek Rutkowski, odpowiedzialny za opracowanie graficzne albumu oraz Andrzej Piotrowski, wykładowca historii fotografii i kolekcjoner.

Układ albumu omówiła i zilustrowała pokazem slajdów dyrektor Biblioteki Izabela Strączyńska.

Poznajemy historię naszego miasta
kwietnia

12 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Anną Majdą-Baranowską  w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Skierniewicom oraz wysłuchali historię naszego miasta. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących Skierniewic, o których dzieci usłyszały po raz pierwszy.

Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wiekuU
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty odzwierciedlające klimat Skierniewic z tego okresu. Materiały prezentowane na wystawie należą do mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel biblioteki i użyczyli swych pamiątek

Wystawa czynna od 7 maja do 31 sierpnia 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Na ratunek Ziemi
kwietnia

25 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się finał dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI oraz gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku  oraz  rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników
kwietnia

19 marca 2012 r. Oddział dla Dzieci MBP rozpoczął cykl spotkań w ramach akcji „Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników”. Pierwsze spotkania były poświęcone bajce o Czerwonym Kapturku. W zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z osiedla Widok.

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
kwietnia

17 kwietnia 2012 r.  Filia nr 2 MBP uczciła Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej połączony z urodzinami Stanisława Jachowicza poety, bajkopisarza, pedagoga. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały najpopularniejszych utworów pisarza oraz rozwiązały krzyżówkę tematycznie z nimi związaną. Przedszkolaki szukały także błędów, które chochlik drukarski popełnił w tekście wiersza: „Chory kotek”.

Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na promocję książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Podczas spotkania będzie można kupić album.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy