Poznajemy historię naszego miasta
kwietnia

12 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Anną Majdą-Baranowską  w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Skierniewicom oraz wysłuchali historię naszego miasta. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących Skierniewic, o których dzieci usłyszały po raz pierwszy.

Cała Polska czyta dzieciom również po angielsku
kwietnia

5 kwietnia 2012 R. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie ph. „Cała Polska czyta dzieciom również po angielsku”. Bajkę o Jasiu i Małgosi czytała po angielsku dzieciom z Przedszkola nr 10 Agnieszka Rogulska ze Szkoły Helen Doron w Skierniewicach. Przedszkolaki miały również okazję poznać angielskie nazwy warzyw i owoców, znanych im na co dzień oraz zawarły znajomość z Kangurkiem o imieniu Kangi.

Wiosna z Akapit Press
marca

23 marca 2012 r.  w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się spotkania z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press.
Wydawnictwo zaprosiło naszą bibliotekę do współorganizowania akcji „Wiosna z Akapit Press” polegającej na bezpłatnych spotkaniach wydawcy z młodymi czytelnikami, w dwóch grupach wiekowych: z dziećmi z klas 1-3 i 4-6 oraz z młodzieżą 13+.

Skierniewiczanie przyłapani na czytaniu
marca

7 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał konkursu fotograficznego "Skierniewiczanie przyłapani na czytaniu". Inspiracją do przeprowadzenia konkursu stała się przypadająca w 2012 roku  – 555. rocznica nadania praw miejskich Skierniewicom. Podczas spotkania wybrano nagrodę publiczności a finalistom wręczono dyplomy i nagrody.
Przewodniczący Jury – Andrzej Piotrowski wygłosił prelekcję nt. tajników fotografowania portretów.

Na ratunek Ziemi
lutego

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny pt. „NA RATUNEK ZIEMI”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 10 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na promocję książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Podczas spotkania będzie można kupić album.

Poznajemy historię naszego miasta
marca

28 i 29 marca 2012 r. w Filii nr 1 MBP i Oddziale dla Dzieci MBP odbyły się spotkania w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”.

W warsztatach multimedialnych prowadzonych przez Annę Baranowską (dyrektora Izby Historii Skierniewic) uczestniczyły dzieci z klasy II ze SP 4 i z klasy IV z Zespołu Szkół Integracyjnych oraz młodzież z Gimnazjum Integracyjnego i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła
marca

16 marca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy „Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła”. Wystawa prezentuje 25-letni dorobek artysty amatora. Licznie przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z twórczością Wojciecha Przybyła. Tematem prac artysty są pejzaże utrzymane w ciepłych barwach.

Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" prezentuje malarstwo olejne oraz rzeźbę autorstwa Wojciecha Przybyła.

Wystawa czynna od 1 do 31 marca 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 13 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Koszmarnego Karolka.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy