Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego
15
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  zdjęć Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii, autora artykułów popularnonaukowych.
Wystawa czynna od 15 września do 14 listopada 2011 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

 

 

Wakacje w bibliotece
22
sierpnia

W czasie wakacji MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat Bliskiego i Dalekiego Wschodu, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Podczas bibliotecznych wędrówek dzieci wybrały się również z wizytą w kosmos.

AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK
2
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach bierze udział w programie Akademia Orange dla Bibliotek.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM
16
maja
11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Na spotkaniu można było kupić książki autora oraz zdobyć jego autograf.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM
2
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2011 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Wojciech Krawczyk malarstwo
15
września

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Krawczyka. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" pochodzie z kolekcji BWA w Skierniewicach. Wystawa czynna od 15 września do 14 października 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Niebo z moich stron
26
czerwca

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs muzyczny poświęcony Sewerynowi Krajewskiemu. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbędzie się 27 października 2011 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ
19
maja

Już po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku zaprasiliśmy na Tydzień Kultury Indyjskiej – temat ten jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu, tak odmienną od naszej kultury zachodu. Dni od 9 do 15  maja  upłynęły nam na odkrywaniu codziennego piękna Indiii.

TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ - WERNISAŻ WYSTAW
11
maja

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystaw: „Moje Indie” oraz „Indie - egzotyka i fascynacje”. Słowo wstępne nt. Indii i ich mieszkańców wygłosił Dariusz Rusin (imię duchowe Divya Simha Das). Skierniewiczanie mogli obejrzeć pokaz tradycyjnego tańca khatak w wykonaniu Agnieszki Borowskiej oraz wysłuchać koncertu zespołu muzycznego Gauranga bajan Band grającego na mrdandze i kartalach.

TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ - WERNISAŻ WYSTAW
2
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystaw:„Moje Indie”, fotografie Jarosława Kreta oraz „Indie - egzotyka i fascynacje”, materiały pochodzą ze zbiorów Dariusza Rusina, podróżnika i wykładowcy. Ponadto w programie: koncert zespołu muzycznego, pokaz tradycyjnego tańca khatak, pokaz slajdów oraz pokaz gotowania tradycyjnych potraw indyjskich połączony z degustacją.

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2011 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze