Ferie w Bibliotece 2012
lutego

Podczas ferii zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała małym mieszkańcom Skierniewic wiele ciekawych zajęć. Zaprosiliśmy na warsztaty „Fashion fantasy – czarowny świat mody karnawałowej”, prowadzone przez Annę Pokorę. Zabrano dzieci w krainę fantasy i fantastyki, czytano wiersze, opowiadania i baśnie. Prowadzono zajęcia plastyczne, podczas których  malowano i wyklejano, tworzono różnymi technikami kocie podobizny, portrety istot fantastycznych, maski i kotyliony karnawałowe. Nie zabrakło również gier, zabaw, quizów i konkursów.

Posalonowa prezentacja
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Posalonowa prezentacja”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko” jest efektem współpracy z autorami wystawiającymi swoje prace w XIII Zimowym Salonie Sprzedaży.
Wystawa czynna od 1 do 25 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej, promocja książki Joanny Morea
grudnia

14 grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się niezwykły wieczór z Joanną Morea i jej podróżą przez Amerykę Południową. Były slajdy, opowieści i rozmowy z podróżniczką, która jest znana nie tylko jako autorka promowanej książki, ale przede wszystkim jest uznaną wokalistką jazzową i smoothjazzową.
Po spotkaniu można było kupić książkę  Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej oraz zdobyć autograf naszego gościa.

Życie i twórczość Janiny Porazińskiej
grudnia

10.grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy  „Życie i twórczość Janiny Porazińskiej”. Wzięło w nim udział 18 osób z terenu powiatu skierniewickiego. Po eliminacjach pisemnych odbyło się spotkanie z Hanną Skrzydło, która opowiadała o tradycjach wigilijnych.Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

listopada

25 listopada 2011 r. Filia nr 2 MBP obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku bohaterem tego dnia był najsłynniejszy polski misia czyli Miś Uszatek. Z tej okazji zaproszone dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały kilku opowieści o Uszatku a następnie przystąpiły do mini konkursu na wykonanie kartki urodzinowej dla misia. Wszystkie prace zdobyły równorzędne pierwsze miejsce a przedszkolaki zostały nagrodzone pamiątkowymi kubkami z motywem misia.

Dawne bale i zabawy
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej dawne bale i zabawy. Do wystawy, która zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, wykorzystano materiały pochodzące z prasy z II połowy XIX w.
Wystawa czynna od 19 stycznia 2012 r. do 29 lutego 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Mikołajkowo i bożonarodzeniowo
grudnia

Od 2 do 20 grudnia 2011 r. w Filii nr 5 MBP odbywały się konkursy mikołajkowe i bożonarodzeniowe. Najliczniejszą grupę w tym roku stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową. Napłynęło 21 prac a najładniejsze prace wykonali: Jaś Drozd, Rozalka Grobisz, Natalia Grębska, Mateusz Grębski i Agatka Smolnik.

XIII zimowy salon sprzedaży 2011
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę "XIII Zimowy Salon Sprzedaży 2011". Wystawa czynna jest od 4 do 18 grudnia 2011 r. w godzinach pracy biblioteki. Prezentowane na wystawie obrazy można również zakupić.

Konkurs świąteczny
listopada

Filia nr 5 MBP ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2011 r. do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy ul. Aleja Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w siedzibie biblioteki.

Magiczna noc w bibliotece
listopada

18 listopada 2011 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii Nr 1 MBP odbyła się noc w bibliotece ph. „Świat  baśni Księcia Mandara”. Był to wieczór baśni, tańca, zagadek, konkursów i świetnej zabawy prowadzony przez Mandara Purandare. Uczestnicy byli w strojach baśniowych, spośród których wybrano i nagrodzono trzy najbardziej interesujące przebrania.

Dużo emocji wzbudziło odgadywanie tytułów baśni ukrytych w „kącikach bajkowych”, zawierających elementy scenografii do różnych znanych baśni.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy