Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Łańcuch krasnoludków w filii nr 4
13
lipca

12 lipca w Filii nr 4 MBP odbyły się zajęcia z papieroplastyki „Łańcuch krasnoludków”. Za pomocą kolorowego papieru i nożyczek dzieci przeniosły się w bajkowy świat krasnoludków tworząc łańcuch tych małych stworków.

Wesołe rybki w filii nr 5
11
lipca

4 i 10 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Wesołe rybki”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach oraz uczestnicy indywidualni wykonywali z płyt DVD  różnokolorowe rybki.

Morskie stwory w filii nr 5
4
lipca

2 i 3 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Morskie stwory”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach wykonywały z kartonowych kolorowych kółek zwierzęta żyjące w wodzie: ryby, raki, foki i morsy.

Wakacje w bibliotece 2012
19
czerwca

Filia  Nr 2  -  ul. Reymonta 33 (MCK), tel. 46 832 47 94, zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz.10.00-12.00.

Filia  Nr 4  -  ul. Berlinga 2 (os. Rawka), tel. 46 833 10 23, zajęcia będą odbywały się w godz. 12.00-14.00.

Filia nr 5 - al. Niepodległości 4 (CKU), tel. 46 832 60 59, zajęcia będą odbywały się od godz. 10.00.                            

Oddział dla dzieci  -  ul. Szarych Szeregów 6 (os. Widok) – nieczynna z powodu skontrum księgozbioru

Wiosna z Akapit Press
6
czerwca

5 czerwca 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Natalią Talarek przedstawicielem wydawnictwa Akapit Press w ramach akcji „Wiosna z Akapitem”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I b i III a ze Szkoły Podstawowej nr 5. Pani Natalia Talarek wprowadził dzieci w tajniki pracy wydawnictwa, zapoznała z procesem powstawania książki. W formie prezentacji multimedialnej zabrał uczestników spotkania w podróż po książkach o przygodach  Amy oraz Daizy Star. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek wydawnictwa Akapit Press.

Zwierzęta sawanny w filii nr 2
11
lipca

10 lipca w Filii nr 2 MBP dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych przeniosły się na afrykańską sawannę. Rysowały obrazki o tematyce afrykańskiej oraz wykonywały figurki zwierząt zamieszkujących  gorącą Afrykę. W zajęciach uczestniczyli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Osobliwości australijskiej fauny w filii nr 2
5
lipca

3 lipca w Filii nr 2 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Osobliwości australijskiej fauny”, podczas których dzieci wykonywały figurki zwierząt zamieszkujących Australię. W zajęciach uczestniczyli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Scontrum
20
czerwca

Od 2 do 31 lipca br. Wypożyczalnia Główna MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 23 do 27  lipca br. Czytelnia MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 1 do 31 sierpnia br. Oddział dla Dzieci MBP mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 6 będzie nieczynny z powodu scontrum księgozbioru.

Uwaga
19
czerwca

W okresie wakacyjnym (od 2 lipca do 31 sierpnia) następują zmiany godzin otwarcia wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Noc w bibliotece z piłką nożną
2
czerwca

31 maja 2012 r. w Oddziale dla Dzieci MBP i Filii nr 2 MBP odbyła się impreza pt. „Noc w bibliotece z piłką nożną”. Imprezę poprowadził Dariusz Rekosz, autor książki Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi. Były gry, konkursy, pokaz slajdów i wyśmienita zabawa. Podczas spotkania można było nabyć książki Dariusza Rokosza i zdobyć jego autograf.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii
Śliwińska Monik
Panny z "Wesela". Siostry Mikołajczykówny i ich świat
Sepioło Mariusz
Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu
Czornyj Max
Bestia
Krall Maria
Synapsy Marii H.