Posalonowa prezentacja
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Posalonowa prezentacja”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko” jest efektem współpracy z autorami wystawiającymi swoje prace w XIII Zimowym Salonie Sprzedaży.
Wystawa czynna od 1 do 25 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej, promocja książki Joanny Morea
grudnia

14 grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się niezwykły wieczór z Joanną Morea i jej podróżą przez Amerykę Południową. Były slajdy, opowieści i rozmowy z podróżniczką, która jest znana nie tylko jako autorka promowanej książki, ale przede wszystkim jest uznaną wokalistką jazzową i smoothjazzową.
Po spotkaniu można było kupić książkę  Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej oraz zdobyć autograf naszego gościa.

Życie i twórczość Janiny Porazińskiej
grudnia

10.grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy  „Życie i twórczość Janiny Porazińskiej”. Wzięło w nim udział 18 osób z terenu powiatu skierniewickiego. Po eliminacjach pisemnych odbyło się spotkanie z Hanną Skrzydło, która opowiadała o tradycjach wigilijnych.Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

listopada

25 listopada 2011 r. Filia nr 2 MBP obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku bohaterem tego dnia był najsłynniejszy polski misia czyli Miś Uszatek. Z tej okazji zaproszone dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały kilku opowieści o Uszatku a następnie przystąpiły do mini konkursu na wykonanie kartki urodzinowej dla misia. Wszystkie prace zdobyły równorzędne pierwsze miejsce a przedszkolaki zostały nagrodzone pamiątkowymi kubkami z motywem misia.

Drodzy mieszkańcy Skierniewic!
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do współtworzenia wystawy fotograficznej „Życie codzienne skierniewiczan z II połowy XX wieku”.
Poszukujemy fotografii odzwierciedlających klimat Skierniewic z II połowy XX w. Mogą to być zdjęcia z rodzinnego spaceru po mieście, pikniku w parku, dziecięcych zabaw na podwórku.
Prosimy osoby, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia ze wspomnianego okresu o przyniesienie ich lub przysłanie do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a do 30 grudnia 2011 r.
Fotografie prosimy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego i w miarę możliwości opisem osób, sytuacji i miejsc przedstawionych na zdjęciu.

Mikołajkowo i bożonarodzeniowo
grudnia

Od 2 do 20 grudnia 2011 r. w Filii nr 5 MBP odbywały się konkursy mikołajkowe i bożonarodzeniowe. Najliczniejszą grupę w tym roku stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową. Napłynęło 21 prac a najładniejsze prace wykonali: Jaś Drozd, Rozalka Grobisz, Natalia Grębska, Mateusz Grębski i Agatka Smolnik.

XIII zimowy salon sprzedaży 2011
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę "XIII Zimowy Salon Sprzedaży 2011". Wystawa czynna jest od 4 do 18 grudnia 2011 r. w godzinach pracy biblioteki. Prezentowane na wystawie obrazy można również zakupić.

Konkurs świąteczny
listopada

Filia nr 5 MBP ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2011 r. do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy ul. Aleja Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w siedzibie biblioteki.

Magiczna noc w bibliotece
listopada

18 listopada 2011 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii Nr 1 MBP odbyła się noc w bibliotece ph. „Świat  baśni Księcia Mandara”. Był to wieczór baśni, tańca, zagadek, konkursów i świetnej zabawy prowadzony przez Mandara Purandare. Uczestnicy byli w strojach baśniowych, spośród których wybrano i nagrodzono trzy najbardziej interesujące przebrania.

Dużo emocji wzbudziło odgadywanie tytułów baśni ukrytych w „kącikach bajkowych”, zawierających elementy scenografii do różnych znanych baśni.

V Festiwal Puls Literatury 2011 - Region
listopada

10 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach w ramach V Festiwalu Puls Literatury - Region zagościły klimaty hiszpańskie. Gościliśmy Krystynę Rodowską, autorkę antologii „Umocz wargi w kamieniu. Przekłady z poetów latynoamerykańskich”, a następnie wysłuchaliśmy koncertu „Canciones de mi vida” w wykonaniu zespołu Philomelos.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy