NA RATUNEK ZIEMI
marca

Filia nr 5 MBP ogłasza dwuetapowy konkurs ekologiczny Na ratunek Ziemi”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
Etap 1.    pisemny odbędzie się 19 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP przy Alei Niepodległości 4 (budynek CKU)

Etap 2.  – ustny i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP.
Udział w konkursie prosimy zgłaszać do 12 kwietnia 2011 do organizatora konkursu.

DZIECI Z CZWÓRKI (I NIE TYLKO) ZWIEDZAJĄ WYSTAWĘ
lutego

18 lutego 2011 r. uczniowie klas Ib i Id ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach odwiedzili MBP, gdzie zwiedzając wystawę wybrali się w cudowną podróż „wehikułem czasu” do Skierniewic I połowy XX wieku.
Do wehikułu wsiedli także: pozostali uczniowie ze Szoły Podstawowej nr 4, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, sześciolatki z Przedszkola nr 3, uczniowie z ZSZ nr 1 w Skierniewicach.

ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”.
Na wystawie prezentujemy fotografie odzwierciedlające klimat Skierniewic z początku XX w., ludzi w różnych miejscach i sytuacjach. Można zobaczyć zdjęcia ludzi spacerujących po skierniewickim deptaku, majówki w lasku Bila, nad rzeką Łupią i w parku, podwórka i ulice oraz dziecięce place zabaw.

Wystawa czynna od 16 lutego do 10 kwietnia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

KARTA BIBLIOTECZNA
grudnia

Od 1 stycznia 2011 roku za kartę biblioteczną pobierana będzie opłata roczna w wysokości 4,00 zł, za duplikat 8,00 zł.

NA ŚWIERKOWEJ GAŁĄZCE
grudnia

16 grudnia 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 8, które swoimi ozdobami ubrały choinkę w bibliotece. Prace dzieci były przepiękne i wszystkie zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

MUMINKOMANIA
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Muminkomania”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 1 kwietnia 2011 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Muminków.

Etap I pisemny – 7 kwietnia 2011r., etap II ustny – 14 kwietnia 2011r. godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.
ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
lutego

16 lutego 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć fotografie odzwierciedlające skierniewickie klimaty z początku XX wieku wzbogacone o wiele eksponatów z tego okresu.

FERIE W BIBLIOTECE
lutego

W czasie ferii zimowych MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat karnawału weneckiego, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Zajęcia prowadzone przez Annę Pokorę, artystę plastyka, wprowadziły uczestników w rodzime skierniewickie klimaty.

ŚWIĄTECZNY KONKURS
grudnia

20 grudnia 2010 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę choinkową. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Oprócz stroików i ozdób, które zawisły na choince bibliotecznej, przyniosły również 9 plakatów o tematyce świątecznej.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM KRETEM
grudnia

8 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Jarosławem Kretem, autorem książek, dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem.
Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytamy!

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy