Noc w bibliotece "Świat baśni Księcia Mandara"
listopada

18 listopada 2011 r. od godz. 18.00 do 21.00 Oddział dla Dzieci i Filia Nr 1 MBP zapraszają na „Noc w Bibliotece”. Będzie to magiczna impreza zatytułowana „Świat  baśni Księcia Mandara”. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8 – 11 lat, każde w stroju baśniowym. Najpiękniejszy, najbardziej pomysłowy strój zostanie nagrodzony.

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
listopada

4 listopada 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Pisarz opowiadał o powstawaniu książek i warsztacie pisarskim. Dzieci miały okazję do wysłuchania fragmentów książek w interpretacji gościa z użyciem różnych rekwizytów np. budzika. Mali czytelnicy mieli do autora mnóstwo pytań, na które odpowiadał z ogromną cierpliwością oraz dowcipem.

Niebo z moich stron
października

27  października 2011r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu muzycznego „Niebo z moich stron”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Spośród 53 uczestników eliminacji pisemnych wyłoniono 18 finalistów, których zadaniem było odgadnięcie tytułów piętnastu fragmentów piosenek kompozytora.

Dzień głośnego czytania
września

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 i Oddział dla Dzieci MBP zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 1,  4,  8 i Milenium na spotkanie z książką. Mali czytelnicy śpiewali piosenki, z zainteresowaniem wysłuchali bajek Joanny Papuzińskiej i Czesława Janczarskiego a następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanych bajek.

Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  zdjęć Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii, autora artykułów popularnonaukowych.
Wystawa czynna od 15 września do 14 listopada 2011 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Jak mogłem - Wiersze Czesława Miłosza
listopada

4 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wieczór poezji. Liczna grupa miłośników poezji wysłuchała wierszy Czesława Miłosza w interpretacji Włodzimierza Galickiego i Dymitra Hołówki.

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską
października

26 października 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską, autorką książek "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Domek nad morzem". Na spotkaniu można było kupić książki autorki oraz zdobyć jej autograf.

Islandia - W kraju Maskonura
października

12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyły się prelekcje Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii i kolekcjonera, W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z ZSZ nr 1 (klasa I UOŚ i III UOŚ) i ZSZ nr 3 w Skierniewicach. Prelegent opowiadał zebranym o podróży geologiczno-fotagraficznej na Islandię, o tym jak się mieszka w tym wyjątkowym kraju, jak się po nim podróżuje, co warto zobaczyć. Prelekcji towarzyszył pokaz przepieknych zdjęć z Islandii - kraju lodu i ognia.

Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego-wernisaż
września

21 września 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Piotrowskiego. Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć z wyprawy geologicznej na Islandię.

Wojciech Krawczyk malarstwo
września

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Krawczyka. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" pochodzie z kolekcji BWA w Skierniewicach. Wystawa czynna od 15 września do 14 października 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy