SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ
grudnia

9 grudnia 2010 r. w ramach IV Festiwalu Puls Literatury w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, autorka książek dla dzieci, dziennikarka, Kawaler Orderu Uśmiechu. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III i V ze Szkoły  Podstawowej nr1 w Skierniewicach.

IV FESTIWAL PULS LITERATURY 2010 – REGION
grudnia

2 grudnia 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jako partner IV Festiwalu Puls Literatury 2010 zaprosiła na spotkania autorskie.

Spotkanie z poetą Krzysztofem Siwczykiem odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym i. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

W Klubie Art De Grand można był spotkać się z Konradem Ciokiem, Darkiem Foksem i Emilem Jastrzębskim. Odbyła się również projekcje filmu „Wojaczek” oraz koncert zespołu Agnellus.

KONKURS ŚWIĄTECZNY
listopada

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 17 grudnia 2010 r.  do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy alei Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki.

CHOPIN I JEGO MUZYKA
listopada

8 listopada 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbył się konkurs muzyczny „Chopin i jego muzyka”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 5, uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i 3 oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy poświeconej Fryderykowi Chopinowi, wielkiemu polskiemu kompozytorowi. Wystawa zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.
Wystawa czynna od 6 grudnia 2010 r. do 15 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

CO SŁONKO WIDZIAŁO
grudnia

9 grudnia 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 1 MBP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich skierniewickich szkół - od pierwszych klas szkół podstawowych do klas maturalnych. Na konkurs wpłynęło 376 prac, pięknych, barwnych i różnorodnych w formie.

Nagrodziliśmy 50 osób, w tym jedna otrzymała nagrodę publiczności, czyli zdobyła uznanie uczestników finału konkursu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, gościły Małgorzatę Karolinę Piekarską, pisarkę i dziennikarkę. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz klasy I c z Gimnazjum Integracyjnego w Skierniewicach.

MALARSTWO MARIANA GROCHOWSKIEGO
listopada

26 listopada 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Grochowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Wernisaż wystawy odbędzie się  o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Wystawa czynna od 17 listopada 2010 r. do 15 stycznia 2010 r.

WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
listopada

8 grudnia w MBP i Filii nr 1 MBP odbyły się prelekcje Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Prelegent przybliżył zebranym jak wyglądała Warszawa z czasów Fryderyka Chopina, opowiedział o jego rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Na pokazie multimedialnym można było zobaczyć miejsca w Warszawie związane z Chopinem, gdzie się uczył i koncertował. Nie zabrakło również opowieści o życiu kulturalnym i towarzyskim Warszawy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP zapraszają na spotkania autorskie z  Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

11.30 w Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy