Dzień głośnego czytania
września

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 i Oddział dla Dzieci MBP zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 1,  4,  8 i Milenium na spotkanie z książką. Mali czytelnicy śpiewali piosenki, z zainteresowaniem wysłuchali bajek Joanny Papuzińskiej i Czesława Janczarskiego a następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanych bajek.

Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  zdjęć Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii, autora artykułów popularnonaukowych.
Wystawa czynna od 15 września do 14 listopada 2011 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Wakacje w bibliotece
sierpnia

W czasie wakacji MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat Bliskiego i Dalekiego Wschodu, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Podczas bibliotecznych wędrówek dzieci wybrały się również z wizytą w kosmos.

AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach bierze udział w programie Akademia Orange dla Bibliotek.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM
maja
11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Na spotkaniu można było kupić książki autora oraz zdobyć jego autograf.
Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego-wernisaż
września

21 września 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Piotrowskiego. Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć z wyprawy geologicznej na Islandię.

Wojciech Krawczyk malarstwo
września

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Krawczyka. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" pochodzie z kolekcji BWA w Skierniewicach. Wystawa czynna od 15 września do 14 października 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Niebo z moich stron
czerwca

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs muzyczny poświęcony Sewerynowi Krajewskiemu. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbędzie się 27 października 2011 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ
maja

Już po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku zaprasiliśmy na Tydzień Kultury Indyjskiej – temat ten jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu, tak odmienną od naszej kultury zachodu. Dni od 9 do 15  maja  upłynęły nam na odkrywaniu codziennego piękna Indiii.

TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ - WERNISAŻ WYSTAW
maja

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystaw: „Moje Indie” oraz „Indie - egzotyka i fascynacje”. Słowo wstępne nt. Indii i ich mieszkańców wygłosił Dariusz Rusin (imię duchowe Divya Simha Das). Skierniewiczanie mogli obejrzeć pokaz tradycyjnego tańca khatak w wykonaniu Agnieszki Borowskiej oraz wysłuchać koncertu zespołu muzycznego Gauranga bajan Band grającego na mrdandze i kartalach.

Radka Trestikova
Osiem