Muzyczne śniadanie na trawie

w ramach cyklu „Muzyczne śniadanie na trawie” - 14 sierpnia 2016 r., godz. 12.00,  Altana w Parku Miejskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach) wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zapraszają na kolejny (i ostatni już niestety w tym sezonie) koncert w ramach cyklu „Muzyczne śniadanie na trawie”. Z programem „Z miłości do tanga” wystąpią Kwartet Smyczkowy „Antidotum” oraz Michał Przeździecki (kontrabas) i Leszek Kołodziejski (akordeon). Kwartet Smyczkowy tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi i artystki orkiestry Filharmonii Łódzkiej. Koncert „Z miłości do tanga” to współczesne aranżacje tanga z Polski i ze świata, w których wiodącą rolę pełni akordeon. Dialoguje z nim kwartet smyczkowy ze wsparciem kontrabasu. W programie koncertu usłyszymy m.in.:

Astor Piazzolla – „Invierno porteno”

Astor Piazzolla – „Libertango”

Astor Piazzolla – tango z filmu „Zapach kobiety”

Jacob Gade – „Tango Jalousie”

Henryk Wars – „Umówiłem się z nią na dziewiątą”

Jerzy Petersburski – „Ta ostatnia niedziela”

Cykl koncertów muzyki klasycznej „Muzyczne śniadanie na trawie” objęty został honorowym patronatem i opieką artystyczną przez Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina.

Cykl koncertów muzyki klasycznej „Muzyczne śniadanie na trawie” dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016.