INDIE - EGZOTYKA I FASCYNACJE
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy  Indie - egzotyka i fascynacje". Wystawa zorganizowana  w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty ukazujące kulturę, obyczaje, architekturę i życie codzienne mieszkańców Indii.

Prezentowane materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Dariusza Rusina, podróżnika i wykładowcy.

Wystawa czynna od 28 kwietnia do 31 maja 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKIECH
kwietnia

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia nr 2 MBP zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 8 na głośne czytanie. Przedszkolaki wysłuchały bajek: „Czemu się martwisz mamusiu?” oraz „Ostatni smok na świecie” na podstawie książek Tove Jansson. Małym czytelnikom bardzo podobały się opowieści o przygodach Muminka i jego przyjaciół. Nie zabrakło oczywiście różyczek – symbolu święta, które dzieci otrzymały w podarunku.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JACKIEM HUGO-BADEREM
kwietnia

11 kwietnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ
marca
24 marca 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Beatą Ostrowicką, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu brali udział uczniowie klas III a i III c Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Ostrowicka nie tylko opowiadała słuchaczom o swojej twórczości, ale na krótką chwilę przeniosła ich do innej epoki. Stało się tak za sprawą XVII – wiecznych zagadek, które gość zadał uczestnikom spotkania. Mimo dużego upływu czasu od ich powstania młodzi czytelnicy nie mieli problemu z rozwiązaniem łamigłówek. W trakcie rozmowy z młodzieżą okazało się, iż niektórzy uczniowie również próbują swoich sił w pisaniu opowiadań oraz wierszy.
NA RATUNEK ZIEMI
marca

Filia nr 5 MBP ogłasza dwuetapowy konkurs ekologiczny Na ratunek Ziemi”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
Etap 1.    pisemny odbędzie się 19 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP przy Alei Niepodległości 4 (budynek CKU)

Etap 2.  – ustny i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP.
Udział w konkursie prosimy zgłaszać do 12 kwietnia 2011 do organizatora konkursu.

NA RATUNEK ZIEMI
kwietnia

28 kwietnia 2011 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży oraz dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku i rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

MUMINKOMANIA
kwietnia

14 kwietnia 2011 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygnięcie dwuetapowego konkursu czytelniczego „Muminkomania”. Konkurs poświęcony był bohaterom książek o Muminkach, których autorem jest Tove Jansson. W konkursie wzięli udział uczniowie skierniewickich szkół podstawowych

WARSZTATY PLASTYCZNE PROWADZONE PRZEZ HANNĘ SKRZYDŁO
kwietnia

11 kwietnia 2011 r. w Filii nr 2 MBP odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez  Hannę Skrzydło, pracownika Ośrodka Regionalnego w Łodzi. W zajęciach wzięli nich  uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach wraz z wychowawcą panem Pawłem Legięckim.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ
marca

24 marca 2011 r. w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I B LO oraz klasy I H Technikum Hotelarskiego w ZSZ nr 3 w Skierniewicach.

MUMINKOMANIA
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Muminkomania”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 1 kwietnia 2011 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Muminków.

Etap I pisemny – 7 kwietnia 2011r., etap II ustny – 14 kwietnia 2011r. godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.
Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy