Spotaknie z Szymonem Hołownią
października

27 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, autorem książek, dziennikarzem i publicystą. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wydawnictwem ZNAK z Krakowa oraz księgarnią EUREKA w Skierniewicach.

Cztery pory akwarele Marka Sadowskiego
października

13 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy akwareli Marka Sadowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

NORWEGIA W OBIEKTYWIE ANDRZEJA PIOTROWSKIEGO
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  zdjęć Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii, autora artykułów popularnonaukowych.

Wystawa czynna od 11 października do 15 listopada 2010 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kotowskim
września

29 września 2010 r. odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Kotowskim, pisarzem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie było połączone z promocją książki Modlitwa do Boga Złego i miało miejsce w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu można było kupić książki autora i zdobyć jego autograf.

Cztery pory akwarele Marka Sadowskiego
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  wystawy akwareli Marka Sadowskiego. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

SPOTKANIE Z JERZYM GRUZĄ
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jest partnerem małego Festiwalu Filmów Polskich Tosiek organizowanego przez DKF EROIKA i MOK- Kino Polonez oraz jest współwydawcą publikacji Tosiek. Antoni Nurzyński, operator filmowy ze Skierniewic.

22 października 2010 r. w ramach festiwalu odbyło się spotkanie z reżyserem Jerzym Gruzą, które poprowadził Darek Foks. Podczas spotkania można było kupić książkę Stolik Jerzego Gruzy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
października

16 listopada 2010 r. odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

o godz. 9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

o godz. 11.30 w Filii Nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska (1845-1912)
października

9 października 2010 r. na dworcu PKP w Skierniewicach otwarto wystawę „Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska (1845-1912)”. Wystawa zorganizowana została przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach w ramach obchodów 165-lecia otwarcia skierniewickiego węzła kolei warszawsko – wiedeńskiej. Scenariusz wystawy opracował Romuald Morawski, pracownik Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Wystawa została przeniesiona 18 pażdziernika 2010 r. i eksponowana jest w holu kina Polonez w Skierniewicach przy ul. Wita Stwosza.

WYRÓŻNIENIE DLA MBP
września

W maju 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach włączyła się, jak co roku, w obchody Tygodnia Bibliotek, któremu patronuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczną imprezę obchodzono pod hasłem Tygodnia kultury japońskiej. Bogactwo form i treści prezentowanych przez Bibliotekę docenione zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W ogólnopolskim konkursie na najlepszy Tydzień Bibliotek 2010 Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała wyróżnienie.

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim
września

24 września 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy II a i II b  Gimnazjum nr 3 . Spotkanie miało formę pokazu multimedialnego, podczas którego pisarz  opowiadał o swoim życiu i twórczości.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy