Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu Quo vadis Henryka Sienkiewicza, 3 września 2016 r.,
godz. 16.00, scena przy CKiS, ul. Reymonta 33

Biblioteka włącza się do 5. edycji ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej. Fragmenty powieści Quo vadis czytać będą znani skierniewiczanie: posłanka na sejm RP Dorota Rutkowska, Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk, Zastępca Prezydenta Miasta Jarosław Chęcielewski, , Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1  Anna Łapska, Dyrektor CKiS Filip Urbanek, Ewa Pawlik pracownik CKiS, redaktor naczelna „Głosu Skierniewic i Okolicy” Anna Wójcik-Brzezińska, redaktor odpowiedzialny „Informatora Tygodniowego Skierniewic” Agnieszka Kubik oraz Maciej Bąba z Radia RSC.
Czytanie uświetni inscenizacja fragmentu książki, którą zatytułowano „Ligii i Winicjusza słów kilka o miłości”, w wykonaniu Iwony Górniak i Macieja Białka pod kierunkiem Dominiki Dawidowicz.
Po zakończeniu czytania będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie
z Ligią.
Akcji towarzyszyć będzie bookcrossing – czyli możliwość  nieodpłatnego wzięcia książek przygotowanych przez bibliotekę.