Spotkanie z Filipem Springerem w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Autor ponownie odwiedza bohaterów swojej najnowszej książki, czyli byłe miasta wojewódzkie, tym razem promując „Miasto Archipelag”.

Zapraszamy 24 października o godz. 18.00 do Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6
(fot. Julianna Jonek)

Filip Springer -
reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

"Miasto Archipelag"
Trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald'sy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród bolączek, trosk i nadziei bohaterów reportażu można odnaleźć także te, które są udziałem mieszkańców całej Polski – i tej małomiasteczkowej, i wielkomiejskiej.