Wernisaż wystawy Katarzyny Michałowskiej w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy skierniewiczanki Katarzyny Michałowskiej "Emocje".

Zapraszamy 1 marca 2019 r. o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z dietetyczkami w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z dietetyczkami Karoliną Maciejewską i Justyną Mol „Obniżamy cholesterol ze smakiem”.
Zapraszamy 8 lutego 2019 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

stycznia

2 lutego 2019 r. ulegnie zmianie Regulamin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Aby zapoznać się z nowym regulamienem, zapraszamy do zakładki Nowy BIP.

Wesołych Świąt :)
grudnia

Szanowni Czytelnicy, pomyślności i spokoju na Święta Bożego Narodzenia i spełnień w Nowym Roku!

Otwarcie wystawy Mariusza Wieczorka w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
grudnia

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy i spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Wieczorkiem. Zapraszamy 11 grudnia o godz. 18 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Puzyńską. Zapraszamy 21 lutego o godz. 18 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Autorka będzie promowała swoją najnowszą powieść "Rodzanice".

stycznia

Czytelnia główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (ul. Mszczonowska 43 a) będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

grudnia

31 grudnia 2018 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą czynne do godz. 14.00.

Spotkanie z Darkiem Foksem w MBP w Skierniewicach
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Książki przy MBP zapraszają na spotkanie z Darkiem Foksem promujące aż trzy książki skierniewickiego poety: „Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych”, „Pieśni o wszystkim” i „Cafe Spitfire”. Gorąco zapraszamy 13 grudnia o 18 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie odbędzie się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Wieczór muzyczny Kuby Michalskiego w MBP Skierniewicach
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wieczór muzyczny z Kubą Michalskim. Zapraszamy 4 grudnia 2018 r. o godz. 18 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Koncert będzie połączeniem piosenek naszego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej („Somosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama  Asnyka i Zbigniewa Herberta). Całość jest poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone są krótkim komentarzem historycznym.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy