Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
DZIECI Z CZWÓRKI (I NIE TYLKO) ZWIEDZAJĄ WYSTAWĘ
18
lutego

18 lutego 2011 r. uczniowie klas Ib i Id ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach odwiedzili MBP, gdzie zwiedzając wystawę wybrali się w cudowną podróż „wehikułem czasu” do Skierniewic I połowy XX wieku.  
Do wehikułu wsiedli także: pozostali uczniowie ze Szoły Podstawowej nr 4, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, sześciolatki z Przedszkola nr 3, uczniowie z ZSZ nr 1 w Skierniewicach.

ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
14
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”.
Na wystawie prezentujemy fotografie odzwierciedlające klimat Skierniewic z początku XX w., ludzi w różnych miejscach i sytuacjach. Można zobaczyć zdjęcia ludzi spacerujących po skierniewickim deptaku, majówki w lasku Bila, nad rzeką Łupią i w parku, podwórka i ulice oraz dziecięce place zabaw.

Wystawa czynna od 16 lutego do 10 kwietnia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

KARTA BIBLIOTECZNA
27
grudnia

Od 1 stycznia 2011 roku za kartę biblioteczną pobierana będzie opłata roczna w wysokości 4,00 zł, za duplikat 8,00 zł.

NA ŚWIERKOWEJ GAŁĄZCE
16
grudnia

16 grudnia 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 8, które swoimi ozdobami ubrały choinkę w bibliotece. Prace dzieci były przepiękne i wszystkie zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ
9
grudnia

9 grudnia 2010 r. w ramach IV Festiwalu Puls Literatury w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, autorka książek dla dzieci, dziennikarka, Kawaler Orderu Uśmiechu. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III i V ze Szkoły  Podstawowej nr1 w Skierniewicach.

ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
17
lutego

16 lutego 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć fotografie odzwierciedlające skierniewickie klimaty z początku XX wieku wzbogacone o wiele eksponatów z tego okresu.

FERIE W BIBLIOTECE
7
lutego

W czasie ferii zimowych MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat karnawału weneckiego, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Zajęcia prowadzone przez Annę Pokorę, artystę plastyka, wprowadziły uczestników w rodzime skierniewickie klimaty.

ŚWIĄTECZNY KONKURS
21
grudnia

20 grudnia 2010 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę choinkową. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Oprócz stroików i ozdób, które zawisły na choince bibliotecznej, przyniosły również 9 plakatów o tematyce świątecznej.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM KRETEM
9
grudnia

8 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Jarosławem Kretem, autorem książek, dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem.
Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytamy!

CO SŁONKO WIDZIAŁO
9
grudnia

9 grudnia 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 1 MBP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich skierniewickich szkół - od pierwszych klas szkół podstawowych do klas maturalnych. Na konkurs wpłynęło 376 prac, pięknych, barwnych i różnorodnych w formie.

Nagrodziliśmy 50 osób, w tym jedna otrzymała nagrodę publiczności, czyli zdobyła uznanie uczestników finału konkursu.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze