Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
Tybetańczycy w bibliotece
24
września

24 września 2010 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach odwiedził osobisty sekretarz Jego Świątobliwości Dalajlamy DESI Rinpoche. Towarzyszyli mu Namgyal Phuntsok, tłumacz  i koordynator wizyty, jest również działacz organizacji tybetańskich w Indiach oraz tybetańscy mnisi.

Dyskusyjny Klub Książki
31
sierpnia

22 września odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym romawiano o książce Petera Esterhazyego Harmonia Caelestis.
Następne spotkanie dbędzie się 3 listopada 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będziemy dyskutować o książce "W rajskiej dolinie wśród zielska" Jacka Hugo-Badera.

Zaczarowany świat Adama Michałowskiego
5
lipca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Zaczarowany świat Adama Michałowskiego”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko”.

Wystawa czynna od 5 lipca do 30 sierpnia w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Scontrum
18
czerwca

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. Filia nr 2 MBP mieszcząca się przy ul. Reymonta 33 (MCK) będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Dzień dziecka z biblioteką
8
czerwca

29 maja 2010 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechał do Skierniewic warszawski „Teatr Literacki”. Dzieci zgromadzone przed sceną Młodzieżowego Centrum Kultury uczestniczyły w przedstawieniu „Kopciuszek”, prezentowanym z okazji miejskiego Dnia Dziecka.

Tybet - kraj na dachu świata
1
września

MBP zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Łukasza Walla „Tybet-Kraj na Dachu Świata”.
Wystawa zorganizowana w ramach obchodów „Dni Narodów Europy i Świata – Tybet” pokazuje krajobrazy, architekturę i ludzi Tybetu.
Wystawa czynna od 1 września do 8 października września 2010 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.     

Drodzy Mieszkańcy Skierniewic!
6
lipca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do współtworzenia wystawy fotograficznej „Życie codzienne skierniewiczan z I poł. XX wieku”.

Poszukujemy fotografii odzwierciedlających klimat Skierniewic z początku XX w. Mogą to być zdjęcia z rodzinnego spaceru po mieście, pikniku w parku, dziecięcych zabaw na podwórku.

Prosimy osoby, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia ze wspomnianego okresu o przyniesienie ich lub przysłanie do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a do 30 listopada 2010 r.

Fotografie prosimy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego i w miarę możliwości opisem osób, sytuacji i miejsc przedstawionych na zdjęciu.

Chopin i jego muzyka
20
czerwca

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs muzyczny "Chopin i jego muzyka". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbędzie się28 października 2010 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

Dusza kobiety w słowie i obrazie
14
czerwca

24 czerwca 2010 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbył się finał konkursu literacko-fotograficznego "Dusza kobiety w słowie i obrazie".

Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
6
czerwca

2 czerwca 2010 r. w Filii nr 1 MBP oraz w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie z Joanna Fabicką, autorką ksiązek dla młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy I e LO w ZSZ nr 3 w Skierniewicach.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze