Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary YOSHIDA”.  Suiboku-ga to malarstwo gestu, tradycyjna japońska sztuka malowania tuszem. Wystawa czynna od 26 kwietnia 31 do maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Barbara YOSHIDA - artysta plastyk, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od 1977 racuje jako projektant tkanin żakardowych oraz szat liturgicznych. Prowadzi wykłady poświęcone kulturze Japonii w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych w Łodzi. W 2008 r. jako jedyna osoba w Polsce otrzymała certyfikat nauczycielski Suiboku-ga (japońskiej tradycyjnej sztuki malowania tuszem). Została wpisana na japońską listę Międzynarodowego Towarzystwa Suiboku-ga w Tokio. Brała udział w wystawach malarstwa tuszem w Chinach i Japonii, gdzie otrzymała Nagrodę Kultury. Zajmuje się  malarstwem, tkaniną artystyczna, tworzy formy z wikliny i papieru. Bierze udział w plenerach plastycznych oraz w wystawach organizowanych przez profesjonalne galerie i muzea.