Tydzień kultury japońskiej
maja

Już po raz siódmy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku zaprosiliśmy na Tydzień Kultury Japońskiej – temat ten był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kultura Dalekiego Wschodu, tak odmienną od naszej kultury zachodu. Dni od 7 do 14  maja  upłynęły na odkrywaniu codziennego piękna Japonii.

Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim
maja
7 maja 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna gościła Marcina Bruczkowskiego, autora książek o Japonii. Na spotkaniu autor promował swoją najnowszą książkę Radio Yokohama. Spotkanie przerodziło się w burzliwą dyskusję  o kulturze tego wyspiarskiego kraju.
Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
maja

2 czerwca 2010 r. MBP zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Fabicką: godz. 9.00 w Filii Nr 1 przy ul . Szarych Szeregów 6, godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6.

Tydzień Bibliotek
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na Tydzień Kultury Japońskiej zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Tydzień ten (od 7 do 14 maja) upłynie na odkrywaniu codziennego piękna dalekowschodniej kultury.

Piękno japońskiej tradycji
kwietnia
Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Góra Fuji w obiektywie Mitsuhiro YOKOYAMA”, fotografie są własnością Łucji Caryk oraz „Piękno japońskiej tradycji”, materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Barbary i Masakatsu YOSHIDA.
Wystawa czynna od 26 kwietnia do 31 maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.
Subiku-ga malarstwo tuszem
maja

12 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty z Subiku-ga, tradycyjnej sztuki malowania tuszem. Warsztaty prowadziła wprowadzając w tajniki malowania tuszem Barbara Yoshida.

Tydzień kultury japońskiej - wernisaż wystawy
maja

10 maja 2010 r. odbył się wernisaż wystaw: "Suiboku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida", "Fuji w obiektywie Mitsuhiro Yokoyama", "Piekno japońskiej tradycji". Słowo wstępne nt. Japonii i jej mieszkańców wygłosił Masakatsu Yoshida a o sztuce Suiboku-ga opowiedziała Barbara Yoshida.

Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim, połączone z promocją książki Radio Yokohama. Spotkanie odbędzie się 7 maja 2010 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będzie można kupić książkę autora.

Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary YOSHIDA”.  Suiboku-ga to malarstwo gestu, tradycyjna japońska sztuka malowania tuszem. Wystawa czynna od 26 kwietnia 31 do maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Dusza kobiety w słowie i obrazie
kwietnia

Ogłaszamy konkurs literacko-fotograficzny ph. „Dusza kobiety w słowie i obrazie” przeznaczony dla uczniów skierniewickich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz młodzieży pozaszkolnej ze Skierniewic. Prace należy składać do 15 maja 2010 r.  lub przesyłać na adres MBP (Mszczonowska 43 a). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 9 czerwca 2010 r. o godz. 11.00 w MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy