Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
IV FESTIWAL PULS LITERATURY 2010 – REGION
3
grudnia

2 grudnia 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jako partner IV Festiwalu Puls Literatury 2010 zaprosiła na spotkania autorskie.

Spotkanie z poetą Krzysztofem Siwczykiem odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym i. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

W Klubie Art De Grand można był spotkać się z Konradem Ciokiem, Darkiem Foksem i Emilem Jastrzębskim. Odbyła się również projekcje filmu „Wojaczek” oraz koncert zespołu Agnellus.

 

KONKURS ŚWIĄTECZNY
24
listopada

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 17 grudnia 2010 r.  do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy alei Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki.

CHOPIN I JEGO MUZYKA
9
listopada

8 listopada 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbył się konkurs muzyczny „Chopin i jego muzyka”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 5, uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i 3 oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
6
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy poświeconej Fryderykowi Chopinowi, wielkiemu polskiemu kompozytorowi. Wystawa zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.
Wystawa czynna od 6 grudnia 2010 r. do 15 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.          

Spotaknie z Szymonem Hołownią
28
października

27 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, autorem książek, dziennikarzem i publicystą. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wydawnictwem ZNAK z Krakowa oraz księgarnią EUREKA w Skierniewicach.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
24
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, gościły Małgorzatę Karolinę Piekarską, pisarkę i dziennikarkę. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz klasy I c z Gimnazjum Integracyjnego w Skierniewicach.

MALARSTWO MARIANA GROCHOWSKIEGO
16
listopada

26 listopada 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Grochowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Wernisaż wystawy odbędzie się  o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Wystawa czynna od 17 listopada 2010 r. do 15 stycznia 2010 r.

WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
8
listopada

8 grudnia w MBP i Filii nr 1 MBP odbyły się prelekcje Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Prelegent przybliżył zebranym jak wyglądała Warszawa z czasów Fryderyka Chopina, opowiedział o jego rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Na pokazie multimedialnym można było zobaczyć miejsca w Warszawie związane z Chopinem, gdzie się uczył i koncertował. Nie zabrakło również opowieści o życiu kulturalnym i towarzyskim Warszawy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
5
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP zapraszają na spotkania autorskie z  Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

11.30 w Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

SPOTKANIE Z JERZYM GRUZĄ
22
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jest partnerem małego Festiwalu Filmów Polskich Tosiek organizowanego przez DKF EROIKA i MOK- Kino Polonez oraz jest współwydawcą publikacji Tosiek. Antoni Nurzyński, operator filmowy ze Skierniewic.

22 października 2010 r. w ramach festiwalu odbyło się spotkanie z reżyserem Jerzym Gruzą, które poprowadził Darek Foks. Podczas spotkania można było kupić książkę Stolik Jerzego Gruzy.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze