Spotkanie z Katarzyną Roman-Rawską w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają na wykład Katarzyny Roman-Rawskiej Społeczeństwo rosyjskie w filmie i tekście. Prelegentka jest wykładowczynią w Instytucie Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a wykład otworzy”10. Sputnik nad Polską. Festiwal filmów rosyjskich”. Zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Katarzyna Roman-Rawska – pracownica Instytutu Rusycystki na Uniwersytecie Warszawskim. W pracy badawczej podejmuje problematykę związków polityki i literatury. Zajmuje się najnowszą rosyjską prozą i kinematografią. Opublikowała m.in.: Żywe dusze, czyli fantasmagoryczne wizje historii Rosji w powieści „ŻD” Dmitrija Bykowa. [w:] Studia wschodniosłowiańskie. Literatura i język, red. A. Ksenicz  (2014), Zwrot polityczny w literaturze rosyjskiej, czyli Lewy Front Sztuki według Zachara Prilepina, „Poznańskie Studia Slawistyczne” nr 6/2014, red. Bogusław Zieliński, The Russian cinema of the dissolution (wraz z Tomaszem Rawskim), „Colloquia Humanistica” vol. 3/2014, red. J. Sujecka.