Spotkanie z dr. Rafałem Kępą w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wykład dr. Rafała Kępy "Jak starożytni wyobrażali sobie wszechświat".

Zapraszamy 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wykład inauguruje projekt biblioteki "Galaktyka wiedzy", będący cyklem imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Działania zostały dofinansowane ze środkow Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rafał Kępa, absolwent studiów filozoficznych (1998 rok) i filologicznych (2002 rok) Uniwersytetu Łódzkiego.
W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych z zakresu filozofii średniowiecznej, broniąc rozprawy pt. Problem Boskiej przedwiedzy w odniesieniu do wolności ludzkiej w kwestii Tomasza Wiltona „Utrum praedestinatus possit damnari”.
Od 2005 roku pracuje w Katedrze Informatologii i Bibliologii (dawniej Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa) Uniwersytetu Łódzkiego.
Obszary zainteresowań badawczych:
• Historyczne księgozbiory klasztorne i poklasztorne
• Książka w dziejach zgromadzeń klasztornych
• Wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w bibliotekach
• Filozofia dla dzieci
• Filozofia w książkach literackich dla dzieci
• Promocja wiedzy w książkach literackich dla dzieci