Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem.

Zapraszamy 9 maja 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Krzysztof Daukszewicz (1947) – satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w 1975 r. Współtworzył kabaret „Gwuść”. W 1976 r. otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za autorski program „Dookoła Wojtek”. Był kierownikiem literackim Teatru na Targówku.
Wielokrotnie nagradzany za autorskie programy satyryczne, autor kilkunastu książek: „Izy Rajder, czyli pieszy jeździec”, „Przeżyłem, Panie Hrabio”, cykl „Między Worłujem a Przszłozbożem”, „Byłoniebyło”, „Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia”, „Prosto z ambony”.
Od 2005 r. jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe”.