Spotkanie z Emilem Jastrzębskim I Darkiem Foksem w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Emilem Jastrzębskim i Darkiem Foksem, promujące ich książki poetyckie. Emil Jastrzębski będzie mówił o swoim debiucie książkowym "Palacze tytoniu umierają mądrzej", Darek Foks przypomni nominowany do Silesiusa "Wołyń Bourne'a"

Zapraszamy 13 lutego o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Emil Jastrzębski (1976) - poeta. Mieszka w Skierniewicach. "Palacze tytoniu umieraja mądrzej" to jego pierwsza książka.

Darek Foks (1966) – skierniewiczanin, poeta, prozaik, scenarzysta. Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Laureat wielu nagród m.in. Konkursu na Brulion Poetycki, Nagrody im. Natalii Gall, Nagrody TVP Kultura, kilkukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Ostatnio wydał „Wołyń Bourne’a” (2016) i „Kronsztad” (2017). Pracuje w  Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.

Robert Trivers
Dzikie życie. Przygody biologa ewolucyjnego