Wernisaż wystawy Pracowni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy prac młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Skierniewicach. Zapraszamy do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a 22 lutego 2018 r. o godzinie 10

Wystawę można oglądać do końca marca.

Pracownia SOSW malarstwo i rysunek

Działająca od kilkunastu lat Pracownia jest miejscem spotkań młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, w ramach zajęć plastyki, kształtujących kreatywność oraz godzin artterapeutycznych.  Uczestnicy w klimacie twórczej swobody rozwijają indywidualne formy wypowiedzi, poszukują własnych środków ekspresji, realizują swoje wizje. Wśród technik plastycznych dominuje ulubiony przez młodzież pastel olejny, ale równie chętnie malują temperami, rysują ołówkami, kredkami, flamastrami. Twórczość plastyczna zaspokaja potrzebę działania, jest wizualizacją nagromadzonych emocji, próbą uporządkowania i zrozumienia tak trudnego dla niepełnosprawnych świata oraz źródłem radości i satysfakcji. W trakcie systematycznej pracy rodzą się i rozwijają talenty plastyczne. Pośród bogatej twórczości pojawiają się prace wyjątkowe, w których naiwna dziecięca forma obrazowania w warstwie nieprzedstawiającej zachwyca artystyczną dojrzałością, uniwersalnym językiem malarskim. Ważnym zadaniem Pracowni jest też promowanie twórczości niepełnosprawnych artystów. Udział w konkursach i wystawach daje im możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym (artystycznym), a sukcesy w otwartych konkursach zacierają sztuczne granice sztuki niepełnosprawnych i pełnosprawnych twórców.

Opiekunem Pracowni jest Dariusz Zdrojewski