Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Spotkanie z Filipem Łobodzińskim i Jerzym Jarniewiczem w MBP w Skierniewicach
9
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne "Bob Dylan - Czasy nadchodzą nowe" z Filipem Łobodzińskim i Jerzym Jarniewiczem.

Zapraszamy 9 maja o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Filip Łobodziński, ur. w 1959 r. W dzieciństwie aktor. Iberysta, tłumacz prozy, poezji i piosenek (z hiszpańskiego, angielskiego, katalońskiego i francuskiego). Laureat nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie za najlepszy przekład 2004. Od 1983 r. gra i śpiewa w Zespole Reprezentacyjnym, od początku 2015 także w zespole dylan.pl. W latach 1988-2012 był dziennikarzem radiowym, prasowym, telewizyjnym. Obecnie pracuje w NIK, a także współprowadzi program „Xięgarnia” popularyzujący literaturę i czytanie. Wolontariusz na rzecz bezdomnych zwierząt.

Jerzy Jarniewicz (ur. 1958) – poeta, tłumacz, krytyk literacki. Wykłada literaturę angielską na Uniwersytecie Łódzkim. Jest członkiem zespołu redakcyjnego „Literatury na Świecie”. Autor dwunastu książek krytycznoliterackich, m.in. „Od pieśni do skowytu. Szkice o poetach amerykańskich” (2008), „Heaney. Wiersze pod dotyk” (2011), „Gościnność słowa. Szkice o przekładzie literackim” (2012), „Podsłuchy i podglądy” (2015) oraz „All You Need is Love. Sceny z życia kontrkultury” (2016). Opublikował trzynaście zbiorów wierszy, ostatnio „Woda na Marsie” (2015) i „Puste noce” (2017). Przekładał twórczość takich autorów jak James Joyce, Philip Roth, Johna Banville, Raymond Carver, Edmund White. Opracował także antologie „Sześć poetek irlandzkich” (2012) oraz „Poetki z wysp” (2015, z Magdą Heydel). Mieszka w Łodzi.

Joanna Kuciel-Frydryszak
Służące do wszystkiego
Szczepan Twardoch
Królestwo
Clare Mulley
Kobiety, które latały dla Hitlera
Adam Boniecki, Anna Goc
Boniecki. Rozmowy o życiu
Peter Frankopan
Jedwabne szlaki. Nowa historia świata