Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Spotkanie z Urszulą Fedorowicz w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
18
maja

Filia nr 4 MBP w Skierniewicach i klub seniora "Rawka" zapraszają na spotkanie autorskie z rawianką Urszulą Fedorowicz.

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. o godz.17 w kompleksie sportowym przy ul.Trakcyjnej 1 

Urszula Fedorowicz – rawianka od kilku lat mieszkająca na wsi pod rodzinnym miastem; żona i matka dwojga dzieci; nauczycielka języka polskiego w rawskiej szkole podstawowej.
Twórczość literacka, a zwłaszcza opisywanie uczuć i przeżyć w formie wierszy, wpływanie przez własne poetyckie obrazy na wyobraźnię i emocje odbiorcy nie było jej obce od młodości. Warsztat redakcyjny doskonaliła podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim, po których jako polonistka tworzyła m.in. szereg scenariuszy przedstawień szkolnych, środowiskowych i miejskich. Służyła umiejętnościami pisarskimi również Skautom Europy, będąc instruktorką w tym Stowarzyszeniu.
Gromadzone przez lata autorskie utwory, głównie poezja ale i proza, znalazły z biegiem czasu szersze – niż tylko rodzina i przyjaciele – grono odbiorców. W biuletynie „Mały Kościółek” wydawanym przez rawskich zakonników – ojców pasjonistów – ukazywały się cyklicznie opowiadania autorki. Jej wiersze, skomponowane w opowieści poetyckie, stały się dwukrotnie elementem programów „Kwiatki dla Ewy” organizowanych corocznie dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej przez Gimnazjum nr 2 i parafię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wybór poezji autorki pojawił się drukiem w 18 numerze czasopisma „Notatnik Rawski”. Rok temu w jednym z kulturalnych centrów Rawy – willi przy Miłej 4, gdzie pod hasłem „Artystyczna sobota” mają miejsce spotkania z artystami różnych dziedzin sztuki - Urszula Fedorowicz prezentowała swoje wiersze dla dorosłych i dla dzieci. W styczniu tego roku nakładem Wydawnictwa Misjonarek Krwi Chrystusa ukazała się jej debiutancka powieść „W liczbie mnogiej”, szybko zdobywając uznanie czytelników.

 

Maja Lunde
Błękit
Richard Paul Evans
Sprzedawca marzeń
Denis Urubko
Skazany na góry
Arturo Perez-Reverte
Falco
Harari Yuval Noah
Homo Deus