Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić poniższy formularz:
Spotkanie z Urszulą Fedorowicz w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
maja

Filia nr 4 MBP w Skierniewicach i klub seniora "Rawka" zapraszają na spotkanie autorskie z rawianką Urszulą Fedorowicz.

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. o godz.17 w kompleksie sportowym przy ul.Trakcyjnej 1

Urszula Fedorowicz – rawianka od kilku lat mieszkająca na wsi pod rodzinnym miastem; żona i matka dwojga dzieci; nauczycielka języka polskiego w rawskiej szkole podstawowej.
Twórczość literacka, a zwłaszcza opisywanie uczuć i przeżyć w formie wierszy, wpływanie przez własne poetyckie obrazy na wyobraźnię i emocje odbiorcy nie było jej obce od młodości. Warsztat redakcyjny doskonaliła podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim, po których jako polonistka tworzyła m.in. szereg scenariuszy przedstawień szkolnych, środowiskowych i miejskich. Służyła umiejętnościami pisarskimi również Skautom Europy, będąc instruktorką w tym Stowarzyszeniu.
Gromadzone przez lata autorskie utwory, głównie poezja ale i proza, znalazły z biegiem czasu szersze – niż tylko rodzina i przyjaciele – grono odbiorców. W biuletynie „Mały Kościółek” wydawanym przez rawskich zakonników – ojców pasjonistów – ukazywały się cyklicznie opowiadania autorki. Jej wiersze, skomponowane w opowieści poetyckie, stały się dwukrotnie elementem programów „Kwiatki dla Ewy” organizowanych corocznie dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej przez Gimnazjum nr 2 i parafię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wybór poezji autorki pojawił się drukiem w 18 numerze czasopisma „Notatnik Rawski”. Rok temu w jednym z kulturalnych centrów Rawy – willi przy Miłej 4, gdzie pod hasłem „Artystyczna sobota” mają miejsce spotkania z artystami różnych dziedzin sztuki - Urszula Fedorowicz prezentowała swoje wiersze dla dorosłych i dla dzieci. W styczniu tego roku nakładem Wydawnictwa Misjonarek Krwi Chrystusa ukazała się jej debiutancka powieść „W liczbie mnogiej”, szybko zdobywając uznanie czytelników.

Ken Follett
Człowiek z Sankt Petersburga