Spotkanie z Wiesławą Maciejak w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z radością zaprasza na spotkanie z Wiesławą Maciejak, promujące jej najnowszą powieść "Czas ucieka".

Zapraszamy 25 września o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Wiesława Maciejak - literatka, skierniewiczanka, studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktywnie działająca w Związku Sybiraków, Stowarzyszeniu Diabetyków, autorka programów dla Kabaretu „Spóźniony Zapłon”. W swoim dorobku literackim może pochwalić się tomikiem wierszy „Moje niepokoje” (2005) i wspomnieniami, które były drukowane w skierniewickiej prasie a następnie wydane w zbiorze Tak było w Skierniewicach (2004). W 2013 r. MBP w Skierniewicach wydała pierwszą powieść autorki "…a życie się toczy…". W 2016 r. Wydawnictwo Prószyński wydało ponownie książkę o tym samym tytule, powiększając ją o drugą część. W 2018 r. ukazała się trzecia część rodzinnej sagi "Czas ucieka".  Autorka wydała także tomik poezji "Od jesieni do zimy" oraz książkę wspomnieniową "Dawno temu nad Łupią".
Dokumentalistka życia społecznego Skierniewic, współpracuje z lokalną prasą, skierniewickimi szkołami, Radiem RSC, bibliotekami powiatu skierniewickiego i portalami internetowymi np. skierniewice24.pl
Wielokrotnie nagradzana w konkursie „Pamiętnik seniora” w Bydgoszczy. W 2006 r. została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie „Życie jest powieścią”  organizowanym przez I Program Polskiego Radia za „Żywot maszyny do szycia”.
W 2014 r. książka "…a życie się toczy…" otrzymała na Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach główną nagrodę blogerek polonijnych.