Konkurs na plakat w MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza konkurs na plakat promujący jej projekt „Galaktyka wiedzy”, czyli działania związane z popularyzacją astronomii i nauk pokrewnych.

Zadaniem uczestników będzie stworzenie plakatu w dowolnej technice i formacie zachęcający do uczestnictwa w projekcie. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie skierniewickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na prace czekamy do 29 maja 2017 r.  Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca 2017 r.  o godz. 9.00  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Markiem Niedźwieckim w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem Markiem Niedźwieckim, promujące jego książkę "Australijczyk".

Zapraszamy 19 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a.

Uwaga!
kwietnia

15 kwietnia (Wielka Sobota) 2017 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

Konkurs internetowy
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z projektem „Galaktyka wiedzy” (dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Konkurs dotyczy twórczości i osoby Stanisława Lema.

Jak nazywa się bohater cyklu "Dzienniki gwiazdowe".

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl

Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Spotkanie z Gabrielą Henrykowską w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z cyklu "Biblioteka wiedzy". Tym razem z dr n. med. Gabrielą Henrykowską zatytułowane "Dlaczego siedzący tryb życia jest zły?"

Zapraszamy 28 marca 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Anetą Kapelusz w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Anetą Kapelusz, promujące jej książkę "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści".

Zapraszamy 25 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wesołych Świąt!
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach życzy Państwu dobrych Świąt!

Książka Anety Kapelusz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści"
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z radością informuje, iż jest wydawcą książki Anety Kapelusz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści".

Książkę można kupić (20 zł) w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowksiej 43 a (również w pozostałych placówkach biblioteki), Izbie Historii Skierniewic i Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości. Polecamy!

Spotkanie z dr. Rafałem Kępą w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wykład dr. Rafała Kępy "Jak starożytni wyobrażali sobie wszechświat".

Zapraszamy 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wykład inauguruje projekt biblioteki "Galaktyka wiedzy", będący cyklem imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Działania zostały dofinansowane ze środkow Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wieczór poezji w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na wieczór z poezją Anny Kamieńskiej "Jak to jest być człowiekiem". Utwory poetki w interpretacji Włodzimierza Galickiego.

Zapraszamy 22 marca o godz. 18.00 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerpaltte 60.

Robert Trivers
Dzikie życie. Przygody biologa ewolucyjnego