Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Spotkanie z Darkiem Foksem w MBP w Skierniewicach
21
maja

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach i Wydawnictwo Raymond Q. zapraszają na spotkanie z Darkiem Foksem i Jerzym Jarniewiczem. Okazją do rozmowy o buncie, dywersji i literaturze będzie premiera książki „Café Spitfire” Foksa.

Zapraszamy 21 maja 2019 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a
Na miejscu będzie można nabyć książki Wydawnictwa Raymond Q.

Darek Foks – poeta, prozaik, scenarzysta. Ostatnio opublikował „Wołyń Bourne’a”, „Pieśni o wszystkim”, „Café Spitfire” i ułożył „Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych”. Laureat m.in. Nagrody TVP Kultura i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Znalazł się też wśród nominowanych do Paszportu Polityki, Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike. Mieszka w Skierniewicach.

Jerzy Jarniewicz – poeta, tłumacz, eseista. Wykładowca literatury angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim, członek zespołu redakcyjnego „Literatury na Świecie” i kapituły Nagrody literackiej Gdynia. Laureat m.in. Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Autor wielu ważnych książek poetyckich, eseistycznych oraz przekładów poezji i prozy. Ostatnio opublikował „Bunt wizjonerów”. Mieszka w Łodzi.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze