Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Jakub Żulczyk w MBP w Skierniewicach
14
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skeirniewicach zaprasza na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, autorem elektryzującej powieści "Ślepnąc od świateł". Zapraszamy 14 października 2019 r. o godz.18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Jakub Żulczyk (ur. 1983) – prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści Ślepnąc od świateł, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią Zrób mi jakąś krzywdę, a w 2008 wydał Radio Armageddon. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialu „Belfer”. W 2017 roku ukazała się powieść Wzgórze psów, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Napisał również powieść grozy Instytut, fantastyczno-przygodową dylogię dla młodzieży o przygodach Tytusa Grójeckiego Zmorojewo i Świątynia oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci Zdarzenie nad strumykiem. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!arcie”.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze