Spotkanie z Małgorzatą Lipską-Szpunar i Anetą Kapleusz w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Lipską-Szpunar i Anetą Kapelusz, promujące ich książkę "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie... Przewodnik po zabytkowym cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach". Czekamy 25 listopada o godz. 18.00 przy Mszczonowskiej 43 a.

Małgorzata Lipska-Szpunar, Aneta Kapelusz
Rodowite skierniewiczanki. Pasjonatki i badaczki lokalnej historii. Popularyzatorki wiedzy o Skierniewicach i dawnych mieszkańcach miasta. Regionalistki należące do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Autorki artykułów prasowych z dziedziny historii regionu i wspólnej publikacji Skierniewiczanie nasi przodkowie. Ponadto autorki książek: "Po drugiej stronie rzeki" (M. Lipska-Szpunar) oraz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści" (A. Kapelusz). Pracując w Akademii Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, promują dziedzictwo kulturowe, rękodzieło, sztukę i historię regionu, organizując warsztaty, wystawy i spotkania.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy