Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Uwaga!
4
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie otwarta dla użytkowników od 4 maja 2020 r. zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury. Informujemy, że zostały wprowadzone zasady bezpiecznego funkcjonowania MBP w Skierniewicach.

Zasady bezpiecznego funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach w czasie epidemii


1. W bibliotece uruchamia się dla czytelników tylko wypożyczanie zbiorów na zewnątrz.
2. Zamyka się wolny dostęp do księgozbioru.
3. Książki podaje czytelnikowi bibliotekarz.
4. W pomieszczeniu wypożyczalni może jednocześnie przebywać 2 czytelników.
5. Bibliotekarze pracujący z czytelnikiem zobowiązani są do korzystania z maseczek i rękawiczek. Rękawiczki jednorazowe powinny być zmieniane w miarę potrzeby z odpowiednią częstotliwością. Dezynfekcja rąk powinna być stosowana w miarę potrzeby z odpowiednią częstotoliwością. Jeśli stanowiska pracy są oddzielone od czytelników dodatkową przesłoną ochronną, bibliotekarz może do zakrywania ust i nosa stosować przyłbicę.
6. Czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk i przebywania na terenie biblioteki mając zasłonięte usta i nos.
7. Bibliotekarze i czytelnicy zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości (2,0 m).
8. Bibliotekarz bezdotykowo skanuje kartę czytelnika.
9. Czytelnik kładzie na ladzie bibliotecznej książki w sposób umożliwiający bibliotekarzowi zeskanowanie kodów. Następnie odkłada książki do wskazanego przez bibliotekarza pudła.
10. Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
11. Przyjęte książki powinny zostać odłożone na 7-dniową kwarantannę do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź regale.
12. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania.
13. W dalszym ciągu przy kontakcie z książkami należy stosować rękawiczki.
14. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi.
15. Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję klamek, klawiatur, telefonów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych.
16. Zakazuje się przyjmowanie darów od czytelników.
17. Likwiduje się punkty bookcrossingu w wypożyczalniach.
18. Pracownicy bibliotek powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.
19. W widocznym miejscu przestrzeni dla czytelnika należy umieścić instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, sposobu zakładania i zdejmowania masek ochronnych.

Radka Trestikova
Osiem
Katarzyna Tubylewicz
Bardzo zimna wiosna
Anna Dziewit-Meller
Od jednego Lucypera
Anna Matwiejewa
Przełęcz Diatłowa. Tajemnica dziewięciorga
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę