Spotkanie z Mirosławem Klembą w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Mirosławem Klembą zatytułowane "Na tropach lokalnej historii".

Zapraszamy 14 marca  2017 r. o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a.

"Rawka historycznie" - otwarcie wystawy w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy "Rawka historycznie", na którą składają się fotografie Rawki wykonane do 1990 r.

Zapraszamy 6 marca do Filii nr 4 MBP (ul. Bohaterów Westerplatte 60) o godz. 18.00.

Wernisaż wystawy Zbyszka Gradowskiego w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy Zbyszka Gradowskiego "My, skierniewiczanie".

Zapraszamy 24 lugego o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Małgorzatą Cimek-Gutowską w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Cimek-Gutowską autorką powieści "Ja, twój lęk" i "Dom Dory".

Zapraszamy 31 stycznia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Ferie w bibliotece
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia organizowane przez placówki dziecięce. Szczegóły niżej.

Spotkanie z Moniką Sawicką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Moniką Sawicką, autorką książek "Kruchość porcelany", "Kolejnośc uczuć", "Dobrze, że jesteś", "Za rok o tej porze" i innych.

Zapraszamy 7 marca 2017 r.  o godz. 17.00 do Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach otrzymała w
2017 r. dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości
9 300 zł  (łączna wartość 15 650 zł) na zadanie „Galaktyka wiedzy”, realizując w ten sposób ministerialny program „Partnerstwo dla książki”. Warto dodać, że nasz projekt dostał bardzo wysoką punktację – znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród 139 przyjętych projektów i 240 złożonych.
Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.
Dofinansowywany projekt „Galaktyka wiedzy” to cykl imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Projekt zakłada aktywny udział młodzieży w warsztatach edukacyjnych, spotkaniach autorskich, konkursach, pokazach multimedialnych, wystawach i innych. Chcemy popularyzować czytelnictwo w różnych formatach i pobudzać aspiracje młodzieży w zrozumieniu nauki.

Spotkanie z Magdaleną Makarowską w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Biblioteka wiedzy". Zapraszamy na spotkanie z dietetyczką Magdaleną Makarowską, która będzie promować swoją najnowszą książkę "Dieta uzdrawiająca organizm".

Zapraszamy 7 lutego 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Katarzyną Roman-Rawską w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają na wykład Katarzyny Roman-Rawskiej Społeczeństwo rosyjskie w filmie i tekście. Prelegentka jest wykładowczynią w Instytucie Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a wykład otworzy”10. Sputnik nad Polską. Festiwal filmów rosyjskich”. Zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

"Rawka historycznie" - akcja
grudnia

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rawka historycznie”.
Prosimy posiadaczy zdjęć Rawki wykonanych do 1990 r. o przyniesienie ich do siedziby filii przy ul. Bohaterów Westerplatte 60. Czekają nagrody.
Na zdjęcia czekamy do 31 stycznia 2017 r.
Po zeskanowaniu fotografie zostaną oddane właścicielom!

Robert Trivers
Dzikie życie. Przygody biologa ewolucyjnego