Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić poniższy formularz:
Spotkanie z Wiesławem Żółtkowskim w MBP w Skierniewicach
8
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z publicystą gospodarczym Wiesławem Żółtkowskim. Temat spotkania to: Los zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej. Spotkanie poprowadzi dr Przemysław Potocki. Zapraszamy 8 listopada o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Filipem Springerem w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
24
października

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Autor ponownie odwiedza bohaterów swojej najnowszej książki, czyli byłe miasta wojewódzkie, tym razem promując „Miasto Archipelag”.

Zapraszamy 24 października o godz. 18.00 do Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6
(fot. Julianna Jonek)

Czytanie na zdrowie
17
października

Jak mogą Państwo od pewnego czasu obserwować, Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zainicjowała kolejne działanie tym razem skierowane do dzieci leżących w skierniewickim szpitalu.
W każdy czwartek o godz.16 skierniewiczanie czytają książki dzieciom przebywającym na Oddziale Dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego.
W związku z tym MBP poszukuje wolontariuszy do „Czytania na zdrowie”. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy i  prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP (ul. Reymonta 33) tel.: 46 832 47 94.

Spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami w MBP w Skierniewicach
3
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy „Zanskar – szlakiem himalajskich karawan” autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.
Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorami zdjęć.

Zapraszamy 3 października o godz. 18.00  do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Andrzejem Krysiakiem w MBP w Skierniewicach
20
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Krysiakiem, dotyczące jego książki Na chwałę Bożą. Rys historyczny kościoła garnizonowego w Skierniewicach. Spotkanie odbędzie się 20 września 2016 r. o godzinie 18.00 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

5. "Papierówka" - głosowanie
25
października

Od 25 października do 2 listopada 2016 r. można głosować na najlepsze prace w konkursie literackim „Papierówka”. Zapraszamy do zakładki KONKURSY.

Uwaga!
21
października

21 października (piątek) Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci (Widok) będą czynne do godz. 17.00

5. edycja Papierówki
11
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 5. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie reportażu podróżniczego.
Termin nadsyłania prac to 20 października 2016 r.

 

 


Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 5 listopada 2016 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a o godz. 14.00.
Zostanie przyznana nagroda internautów (na najlepsze prace, zamieszczone na stronie internetowej www.mbp.skierniewice.pl będzie można głosować od 25 października do 2 listopada 2016 r. - zapraszamy do zakładki KONKURSY)

21
września

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 17 września zmarła Teresa Milczarek, pracownica biblioteki w latach 1952–1990.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 września o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej pw. Wszystkich Świętych przy  ul. Strobowskiej 19.

Biblioteka w Łodzi zaprasza
8
września

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie „Być jak Hoffman”. Zadaniem uczestnika konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu inspirowanego twórczością Henryka Sienkiewicza (maksymalny czas trwania filmu wynosi 3 minuty, maksymalny rozmiar filmu - 1GB).

Ken Follett
Człowiek z Sankt Petersburga
Ken Follett
Człowiek z Sankt Petersburga
Sebastian Fitzek
Lot 7A
Nina Witoszek
Najlepszy kraj na świecie
Natasza Socha
Dwanaście niedokończonych snów