XVIII "Tydzień Bibliotek" w MBP w Skierniewicach

Już po raz osiemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku, ze względu na stan epidemii, częściowo przenosimy się do przestrzeni wirtualnej, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej.

Zaprosiliśmy już do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Nasza biblioteka ma 115 lat – jak może wyglądać za kolejne 115”.

W przedszkolach odbędą się zajęcia dla dzieci inspirowane twórczością Stanisława Lemem – rok 2021 jest rokiem Lema:
Astranessy i Elektrycerze – zajęcia plastyczne
Język maszyn i robotów – zabawy słowotwórcze
Nieziemskie kodowanie – zajęcia z szyfrowania i kodowania
Galaktyka przedszkolaka
– głośne czytanie, zajęcia plastyczne, krzyżówki, rebusy
Łąka się pokrywa kwiatem, kiedy wiosna rządzi światem - lekcja biblioteczna

Na facebooku biblioteki zaprosimy do:

Internetowego konkursu urodzinowego w 3 odsłonach.
Teatrzyku na podstawie książki „O wilku, który wypadł z książki” – Thierry Robberrcht, bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci opowiedzą i zaprezentują bajkę o wilku.
Będą krzyżówki, puzzle, milionerzy, rebusy.

Oddział dla Dzieci rozda zakładki, a Filia nr 4 zaprasza do audycji radiowej o tym, gdzie szukać informacji o wartościowej literaturze dla dzieci i młodzieży (w ramach projektu „Bądź genialny – czytaj wiersze” współfinansowanego przez MKDNiS)